• انتشار: 23 می 2018
  • ساعت: 14:41
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 28451
پرینت

کار ساخت ترمینال های جدید ترانسپورتی در ۸ زون کشور آغاز می شود

وزارت ترانسپورت کشور اعلام کرده که کار ساخت ترمینال های جدید ترانسپورتی به زودی در ۸ زون کشور آغاز می گردد.

حکمت الله قوانچ، سخنگوی وزارت ترانسپورت گفت که با ساخت ترمینل های جدید ترانسپورتی در ۸ زون کشور، تسهیلات لازم در عرضه خدمات ترانسپورتی شرکت های ترانسپورتی ایجاد می گردد وعواید ترانسپورتی به گونه درست جمع آوری خواهد شد.

قوانچ امروز (چهارشنبه) در یک نشست خبری گفت: «قرار است کار احداث تیر پارک ها نیز در مسیر شاهراه ها، بنادر سرحدی و ولایات آغاز گردد.»

وی گفت: «با ساخت تیرپارک ها براساس کنوانسیون حمل و نقل بین المللی جاده ای(TIR)، تسهیلات لازم در زمینه انتقال اموال صادراتی کشورهای عضو (TIR) که افغانستان نیز عضو آن است، فراهم می گردد.»

در همین حال ۸ کانتینر از مجموع ۱۶ کانتینر وسایل و پرزه جات ملی بس از هندوستان از طریق بندر چابهار به کابل رسیده است.

به گفته قوانچ، ۳۵۰ ملی بس در تصدی های ملی بس در کابل نیاز به ترمیم داشتند و کشور هندوستان وعده کمک برای تهیه پرزه جات این ملی بس ها را داده بود.

وی گفت که ترمیم ۳۵۰ ملی بس و وارد کردن آن در سیستم ترانسپورتی شهری در کابل، در روند انتقال مسافرین درسطح پایتخت تاثیر مثبت ایجاد خواهد شد.

سخنگوی وزارت ترانسپورت همچنین گفت براساس قانون جدید ترانسپورت، زمینه  برای سرمایه گذاری ها در بخش ترانسپورت فراهم می گردد، عواید ترانسپورتی به گونه الکترونیکی جمع آوری خواهد شد، که از این رو جلو فساد اداری گرفته شده و شفافیت لازم تضمین می گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *