• انتشار: ۱ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۰۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 29974
پرینت
با حضور وزیران مالیه، معارف وانکشاف دهات

کار اعمار ۶ هزار مکتب در افغانستان آغاز شد

کار عملی ساخت ۶ هزار مکتب در مراسمی با حضور وزرای مالیه، معارف و انکشاف دهات در کابل آغاز شد.

به گزارش رها، کار عملی ساخت ۶ هزار مکتب در مراسمی با حضور «همایون قیومی» وزیر مالیه، «مجیب الرحمن کریمی» وزیر انکشاف دهات و «میرویس بلخی» وزیر معارف در روستای «قول نعمت» شهرستان گلدره‌ کابل آغاز شد.
در این مراسم همایون قیومی وزیر مالیه آغاز کار عملیاتی این مکاتب را گامی بزرگ برای فراهم کردن محیطی امن و سالم برای ۲ میلیون دانش آموز کشور بخصوص در مناطق دور افتاده دانست.
مجیب الرحمن کریمی وزیر انکشاف دهات نیز در این مراسم ضمن اشاره به تأکید رئیس جمهور غنی بر لزوم احداث و ایجاد فضای سالم برای مکاتب و نامگذاری سال جاری به عنوان سال تعلیم و تربیت، گفت: کار ساخت و تعمیر شش هزار مکتب در دو مرحله تکمیل می‌شود که در مرحله‌ی اول در ۱۷ ولایت کشور (کابل، ننگرهار، نورستان، لوگر، خوست، میدان وردک، غزنی، پکتیکا، کندز، بلخ، فاریاب، هرات، بادغیس، قندهار، هلمند، ارزگان و زابل) ۲۶۴۷ مکتب ساخته می‌شود.
در ادامه میرویس بلخی، وزیر معارف نیز گفت: با ساخت این۶ هزار مکتب، هشتاد درصد مشکلات ساختمان مکاتب افغانستان حل خواهد شد.
گفتنی است یکی از مشکلات معارف افغانستان کمبود مکاتب در کابل بخصوص ولایات است و به این دلیل صنف های درسی با ازدحام جمعیت مواجه است واین مسأله کیفیت آموزش را بسیار پایین آورده است. و دربرخی مناطق دانش آموزان زیر خیمه و با امکانات بسیار ناچیز درس می خوانند و احداث این شش هزار مکتب می تواند گام بلندی در توسعه و بهبود کیفیت آموزش داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *