• انتشار: 9 آوریل 2018
  • ساعت: 12:24
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27344
پرینت

کارگروه برای اجرای فیصله های «کنفرانس تاشکند برای افغانستان» ایجاد می شود

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور پیشنهاد داده که دو گروه کاری از نماینده های افغانستان و ازبکستان ایجاد گردد تا پیگیر اجرایی شدن فیصله های کنفرانس تاشکند برای افغانستان گردند.

دفتر ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای نوشته که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور روز گذشته با نماینده خاص ازبکستان و هیات همراهش در قصر گلخانه ارگ دیدار کرد.

نماینده ازبکستان در این دیدار اعلام کرد که به منظور تعقیب فیصله ها و تصامیم روسای جمهوری دو کشور در «کنفرانس بین المللی تاشکند برای صلح افغانستان» به کابل سفر کرده است.

دفتر ریاست جمهوری علاوه کرد که نماینده خاص ازبکستان با اشاره به اینکه کنفرانس تاشکند در ادامه دومین نشست «روند کابل» انجام شد، گفت که کشورش براساس فیصله های کنفرانس ‌های روند کابل و تاشکند برای تأمین صلح و ثبات و همکاری در عرصه های مختلف با افغانستان متعهد است.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به نماینده خاص ازبکستان از همکاری های آن کشور در عرصه های گوناگون با افغانستان قدردانی کرد.

آقای غنی گفت که افغانستان و ازبکستان بیش از هر زمان دیگری مناسبات دوستانه ای با یکدیگر دارد و این مناسبات هر روز در حال گسترش است.

رئیس جمهور برگزاری موفقیت آمیز کنفرانس تاشکند را به نماینده خاص ازبکستان برای افغانستان تبریک گفت.

آقای غنی در همین حال پیشنهاد داد که دو گروه کاری از نماینده های افغانستان و ازبکستان ایجاد گردد تا یکی از این دو گروه پیرامون فیصله های کنفرانس های روند کابل و تاشکند و مسایل سیاسی و صلح کار کند، و کار گروه دیگر در خصوص مسایل همکاری های اقتصادی فعالیت نماید.

لازم به ذکر است که «کنفرانس بین المللی تاشکند برای افغانستان» در تاریخ ۲۶ مارچ سال جاری میلادی به مدت دو روز و با اشتراک شمار زیادی از مقامات و دیپلمات های ارشد کشورهای منطقه و دنیا برگزار گردید.

روی نوشته کلیک کنید:

روسای جمهور افغانستان و ازبکستان کنفرانس تاشکند را افتتاح می کنند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *