• انتشار: 2 می 2018
  • ساعت: 12:08
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27925
پرینت

کاخ سفید: هیچ توجیهی برای حملات تروریستی کابل وجود ندارد

کاخ سفید روز گذشته حملات تروریستی اخیر در شهر کابل را به شدت محکوم کرد و گفت که هیچ توجیهی برای این اقدام بی رحمانه و شنیع وجود ندارد.

خانم سارا ساندرز سخنگوی کاخ سفید روز گذشته (سه شنبه) در جمع خبرنگاران گفت که آمریکا حملات تروریستی روز دوشنبه در کابل را به شدت محکوم می کند و معتقد است که هیچ توجیهی برای چنین اقدام بی رحمانه و شنیعی وجود ندارد.

لازم به ذکر است که صبح روز دوشنبه یک مهاجم انتحاری خود را در مقابل دروازه ورودی ریاست عمومی امنیت ملی کابل منفجر کرد. دقایقی بعد، یک مهاجم انتحاری دیگر زمانی که خبرنگاران و فعالان رسانه ای برای پوشش انفجار اول آمده بودند، خود را در میان آنان منفجر کرد.

در این رویداد دست کم ۲۶ تن به شمول ۹ خبرنگار و تصویربردار رسانه های مختلف جان خود را از دست دادند و ۴۹ تن دیگر زخمی شدند.

خانم ساندرز گفت: «این خبرنگاران در آنجا جمع شده بودند که انفجار اولی را پوشش خبری دهند. رسانه های افغانستان نشان دهنده بسیار قوی از تغییر در این کشور است. قطعا، هیچ توجیهی برای چنین رفتار بی رحمانه و شنیعی وجود ندارد.»

وی در پاسخ به یک پرسش گفت که دولت آقای ترامپ، استراتژی اش را به تازگی در مورد افغانستان پیاده ساخته و در حال حاضر هیچ تصمیمی برای تغییر در آن وجود ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *