• انتشار: ۱۸ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۰۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 23451
پرینت

کاخ سفید در حال بررسی طرح خصوص سازی حضورش در افغانستان است

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حال بررسی طرح پیشنهادی اعزام ۵۵۰۰ سرباز قراردادی و یک نیروی هوایی خصوصی متشکل از ۹۰ فروند هواپیما به افغانستان است تا روند جنگ ۱۶ ساله را تغییر دهد.

«اریک پرینس» بنیانگذار شرکت امنیتی خصوصی بلک واتر به روزنامه «یو اس ای تودی» گفت که طرح خصوصی سازی نیروهای آمریکایی در افغانستان را به رئیس جمهوری آمریکا داده و ترامپ نیز در حال حاضر این طرح را تحت بررسی قرار داده است.

اریک پرینس برادر «بتسی دیووس» معاون امور تحصیلی دونالد ترامپ است.

براساس گزارش، اکثر سربازان قراردادی پیشنهاد شده اعضای سابق نیروهای آمریکایی هستند که به نیروهای امنیتی افغانستان آموزش می دهند و نیروی هوایی پیشنهاد شده نیز به این نیروهای زمینی حمایت هوایی می دهند.

در حال حاضر آمریکا ۸۴۰۰ سرباز در قالب ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان دارد.

این طرح در حالی پیشنهاد می شود که جیمز ماتیس وزیر دفاع و جنرال مک مستر مشاور امنیت ملی ترامپ در این خصوص اظهار تردید کرده اند، اما استیو بانون استراتژیست ارشد کاخ سفید از آن حمایت می کند.

اریک پرینس شرکت امنیتی بلک واتر را تاسیس کرد و خیلی زود به یکی از طرف های قرار داد دولت آمریکا برای تامین امنیت در کشورهای عراق و افغانستان تبدیل شد.

در سال ۲۰۰۷ قراردادی های این شرکت در عراق به سوی غیرنظامیان تیراندازی کرد که منجر به کشته و زخمی شدن دست کم ۳۱ تن گردید. این رویداد با واکنش های بسیاری بخاطر استفاده آمریکا از قراردادی ها روبرو شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *