• انتشار: ۳ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۳۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21898
پرینت

کابل از حصار آزاد شد

شهرداری کابل با همکاری نهادهای امنیتی طی دو روز گذشته قسمت زیادی از شهر را از وجود دیوارهای کانکریتی پاک سازی کرد.

طی چند سال اخیر، برخی از زورمندان و نهادهای دولتی به خاطر امنیت شان اقدام به مسدود سازی سرک ها و چیدن دیوارهای کانکریتی کرده بودند.

این اقدام در سال های اخیر رو به افزایش نیز بود تا جایی که برخی از سرک های پر رفت و امد به طور کلی مسدود شده بود و کسی حق عبور و مرور نداشت.

کابینه افغانستان اخیرا فیصله کرده که بدون نهادهای بین‌المللی، دیگر موانعی که از سوی ادارات و مقامات در کابل گذاشته شده برداشته می‌شود.

اکنون با این اقدام شهرداری کابل، شاید شهروندان به جاده های بروند که تاکنون آن جاده را ندیده باشند؛ چون این جاده ها چندین سال بر روی شهروندان مسدود بود.

عبدالله حبیب‌زی، سرپرست شهرداری کابل می‌گوید تصمیمی که در کابینه گرفته شده تطبیق خواهد شد و به جز نهادهای بین‌المللی دیگر استثنایی در این خصوص وجود ندارد.

اخیرا، وزارت خارجه، کاخ مرمرین، حامد کرزی سرکی که منتهی به چهارراهی زنبق می شود را نسبتا مسدود کرده و با انکه در این سرک رفت و آمد کم است ولی باز هم باعث راه بندی شده است.

شهرداری کابل گفته است: “زمانی که ادارات و مقامات دولتی موانع خود را بردارند، هیچ دلیلی باقی نخواهد ماند که موانع زورگویان را بر نداریم.”

مقامات شهرداری کابل می‌گویند کارزار جمع‌آوری موانع امنیتی از کنار جاده‌ها تا برداشتن همه آنها ادامه خواهد یافت.

روز گذشته جمعه (۲ سرطان) دیوارهای امنیتی فرماندهی گارنیزیون کابل، دیوارهای امنیتی بیرون ساختمان یک حزب سیاسی و موانع امنیتی کنار خانه فاروق وردک، وزیر دولت در امور پارلمانی برداشته شد.

حق‌نواز حقیار، معاون فرماندهی پولیس کابل می‌گوید با کسانی‌که از دستور رئیس‌جمهوری سرپیچی کنند برخورد قانونی می‌شود.

در سال‌های اخیر کار و بار ساخت و ساز دیوارهای امنیتی هم رونق داشته و تامین امنیت یکی از پر هزینه‌ترین بخش ادارات بوده است.

هر دیوار کانکریتی امنیتی تا یک هزار دلار قیمت دارد و حالا شهرداری پس از برداشتن آن، همه را ضبط می‌کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *