• انتشار: ۲۰ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۹:۰۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10770
پرینت

چین ۴۰۰ وسیله امنیتی دیگر کمک کرد

وزارت داخله کشور اعلام کرده است که کشور چین ۴۰۰ وسیله امنیتی را که برای کشف و از بین بردن مواد انفجاری به کار می‌رود به نیروهای امنیتی کمک کرده است.

این وسایل امنیتی اهدا شده، به گفته وزیر داخله، شامل ۴ پایه اسکنر امنیتی است که در ورودی‌های شهر کابل نصب خواهد شد و آن‌ها قابلیت شناسایی و از بین بردن مواد انفجاری را دارا می‌باشند.

بر اساس خبرنامه‌ وزارت داخله که امروز یکشنه نشر شده، در مراسم تحویل‌گیری این وسایل تاج محمد جاهد، وزیر داخله، کشورچین را دوست دیرینه مردم این کشور خوانده است.

یائو جینگ، سفیر چین در افغانستان، در این مراسم گفته که کشورش در همسایگی افغانستان قرار دارد و به این دلیل توجه بیشتر به تامین امنیت افغانستان دارد.

او فداکاری نیروهای امنیتی ستایش کرده و گفته که نصب اسکنرهای یاد شده می‌تواند ظرفیت نیروهای امنیتی افغانستان را افزایش دهد تا به تروریستان اجازه ندهند، مواد انفجاری را وارد شهر کابل کنند.

چند روز قبل نیز نخستین محموله کمک‌های نظامی چین به کابل رسیده و حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری، گفته بود که این کمک‌ها حامل پیام مهمی برای مبارزه با تروریسم است.

آقای اتمر هنگام تحویل‌گیری این کمک‌ها در فرودگاه کابل گفت که این محموله شامل سلاح، مهمات و وسایل حمل و نقل و تدارکاتی می‌شود که ارزش آن به میلیون‌ها دالر می‌رسد.

روز ۱۰ حوت فانگ فونگ‌هوی، رئیس ستاد ارتش چین، در سفری به کابل، اعلام کرده بود که کشور به ارزش ۷۳ میلیون دالر کمک نظامی در اختیار دولت افغانستان قرار خواهد داد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *