• انتشار: ۱۰ عقرب ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۱:۴۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3970
پرینت

چین ده هزار واحد آپارتمان در کابل می سازد

چین در نظر دارد ده هزار واحد آپارتمان در کابل بسازد که قرار است این آپارتمان ها در اختیار کارمندان دولتی با اقساط دراز مدت قرار بگیرد.

سید سادات منصور نادری وزیر شهر سازی کشور می گوید پس از کمک ها شوروی سابق در بخش خانه سازی در افغانستان، این دومین پروژه بزرگ خانه سازی در افغانستان خواهد بود.

آقای نادری گفت پس از تکمیل شدن این پروژه، این آپارتمان ها با اقساطی دراز مدت در اختیار آن دسته از کارمندان دولت قرار خواهد گرفت که تاکنون نتوانسته اند برای خود خانه ای بخرند.

وی افزود “این واحدهای مسکونی در مساحت های کم و با اقساطی دراز مدت در اختیار آن دسته از کارمندان دولت قرار می گیرد که تاکنون نتوانسته اند خانه ای برای خود بخرند.”

وزیر شهر سازی کشور همچنین گفت “با اجرای این پروژه گامی مهم در راستای نهادینه ساختن مفهوم خانه داری قابل استطاعت در کشور برداشته می شود، که می تواند مشکل بی سرپناهی را از کشور مرتفع سازد. این پروژه همچنین یکی از شاخصه های رشد اقتصادی کشور می باشد که می تواند وضعیت زندگی مردم را از طبقه کارگری به طبقه متوسط ارتقاء بخشد.”

آقای نادری خاطرنشان کرد که در ده سال گذشته بیش از یکصد میلیارد دالر در زمینه های مختلف در افغانستان به مصرف رسیده است که تاکنون هیچ یک نتوانسته اند تاثیری مثبت برای قشر فقیر و کم در آمد جامعه به همراه داشته باشند.

آقای نادری اما می گوید “ساخت این ده هزار واحد آپارتمان توسط کشور چین تحفه ای بزرگ و ماندگار برای مردم افغانستان می باشد.”

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *