• انتشار: ۲۹ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۹:۱۶
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 17668
پرینت

چوب های پروسس شده در کنر، بدون وضع محصول گمرکی صادر می شود

کمیته اقتصادی شورای وزیران در خصوص وضعیت چوب های قطع شده چارتراش ولایت کنر، گفته است که از این پس، بعد از تفکیک چوب های پخته از خام، به صادرات چوب پروسس شده بدون وضع محصول گمرکی اجازه داده می شود.

عبدالستار مراد وزیر اقتصاد کشور در جلسه اخیر کابینه، پیرامون فیصله کمیته اقتصادی شورای وزیران در مورد چوب‌های قطع‌شده چارتراش ولایت کنر به جلسه معلومات ارایه کرد و افزود: که براساس این فیصله، بعد از تفکیک چوب‌های پخته از خام، به صدور چوب پروسس ‌شده بدون وضع محصول گمرکی اجازه داده می‌شود.

همچنین اداره ارگان‌های محلی به همکاری والی ولایت کنر موظف شدند تا چوب‌ های قطع ‌شده را به مناطق امن جمع‌آوری، مقدار چوب ذخیره ‌شده را تثبیت، محصول صادرات چوب کنر را از ولایت به کابینه پیشنهاد نماید.

لازم به ذکر است که اخیرا و بتاسی از حکم ریاست جمهوری هیئتی به ولایت کنر سفر کرده و پس از بررسی چگونگی موضوع قطع درختان و لیلام/حراج چوب‌های چارتراش/الوار ولایت کنر، گزارش خویش را توأم با پیشنهاداتی اصلاحی به رئیس جمهوری کشور ارائه کرده است.

کابینه، قطع جنگلات و قاچاق چوب‌های چارتراش به خارج کشور را ممنوع قرار داده، و وزارت زراعت، آبیاری و مالداری را موظف نمود تا با همکاری وزارت‌های اقتصاد، تجارت و صنایع، اداره ارگان‌های محلی و اداره حفاظت محیط زیست راه‌ کارهای مناسبی را جهت جلوگیری از قطع جنگلات، قاچاق چوب‌های چارتراش، و چگونگی استفاده از آن برای صنایع چوبی کشور و احیا مجدد جنگلات با استفاده از تجارب سایر کشورها ترتیب دهند.

همچنین به وزارت امور داخله و ریاست عمومی امنیت ملی وظیفه سپرده شد تا پلان منظمی را جهت جلوگیری از قاچاق چوب به خارج کشور ترتیب و به اجرا بگذارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *