• انتشار: ۲۹ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۱۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17636
پرینت

چهار کارخانه تولید مواد مخدر تخریب و ۴ قاچاقبر دستگیر شدند

پولیس مبارزه با مواد مخدر می گوید که نهادهای کشفی و امنیتی کشور در طی هفته گذشته در پیوند به ۷ قضیه ۴ مظنون را از ولایت های مختلف دستگیر کرده است.

خبرنامه ای که این مرکز منتشر کرده گفته شده که پرونده های این افراد برای تحقیق بیشتر به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم مسکرات و مواد مخدر فرستاده شده است.

در خبرنامه هچنین گفته شده است که این افراد از ولایت های پروان و هرات دستگیری شده اند و از نزد آنان ۲۲ کیلوگرم هرویین، ۳۵۰۰ کیلوگرم مورفین، ۴۳۰۰ کیلوگرم تریاک، ۴۴۳۰ کیلوگرم چرس، ۹۰۰ کیلوگرم مواد شیمیایی، ۱۸۰ لیتر مواد کیمیایی، ۶ سیت تلفون همراه و ۲ عراده وسیله نقلیه به دست آمده است.

قطعه خاص مبارزه علیه مواد مخدر، طی این مدت چهار کارخانه پروسس مواد مخدر را نیز در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار که از جمع مواد فوق الذکر مقدار ۱۳۳۱۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در آن وجود داشت نیز کشف و از بین برد.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم مواد مخدر می گوید که بر بنیاد فقره سوم ماده سیزدهم قانون مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر، قطعۀ خاص مبارزه علیه مواد مخدر و قطعۀ امحای مواد مخدر می توانند مزارع کوکنار و بنگ، مسکرات و مواد مخدر، لابراتوار ها، وسایل و تجهیزات مربوط را بعد از عکاسی، تصویر برداری و نمونه برداری مواد در همان محل تخریب و محو کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *