• انتشار: ۱۰ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۸:۰۲
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 27893
پرینت

چهارمین نمایشگاه تولیدات داخلی در ولایت هرات افتتاح گردید

چهارمین نمایشگاه تولیدات داخلی در ولایت هرات صبح امروز (دوشنبه) با اشتراک معاون رئیس جمهور، وزیر تجارت و برخی مقام های محلی هرات آغاز گردید.

این نمایشگاه که به مدت پنج روز در مقابل ساختمان ولایت هرات برقرار خواهد بود، سعی دارد در ۱۳۰ غرفه به معرفی محصولات غذایی و دیگر محصولات تولید شده در شهرک صنعتی هرات بپردازد.

محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری هنگام افتتاح این نمایشگاه گفت طی سال های گذشته، بخش خصوصی در افغانستان گام های بزرگی برای خودکفایی افغانستان برداشته است.

آقای دانش همچنین گفت که افغانستان نمی تواند همواره به کمک های خارجی و واردات متکی باشد، از این رو باید در عرصه تولیدات داخلی و فعالیت به سوی خودکفایی حرکت کرد.

معاون رئیس جمهور با توجه به گفته های تاجران و برگزار کنندگان این نمایشگاه گفت که دولت در راستای مبارزه با فساد اداری در گمرکات افغانستان تلاشی جدی دارد.

حمیدالله خادم برگزار کننده این نمایشگاه می گوید که واردات کالاهای مشابه و یا فساد در گمرکات کشور سبب شده تا تاثیری منفی بر تولیدات کالاهای داخلی وارد گردد.

در همین حال، آقای دانش همچنین به مسئله امنیتی بخش خصوصی اشاره کرد و گفت طی جلسه ای که با رئیس جمهور در این خصوص داشته، جوانب مختلف این قضیه مورد بررسی قرار گرفته است.

او گفت که در این جلسه فیصله شد تا کمیته ای به نام بخش خصوصی به منظور تامین امنیت بخش خصوصی ایجاد گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *