• انتشار: ۲۸ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۳:۴۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17625
پرینت

دو ولسوال نام نهاد و مسئول جذب طالبان در هلمند به همراه ۲ تبعه پاکستانی کشته شدند

نیروهای امنیتی در ادامه عملیات نظامی روزانه شان، دست کم ۳۷ شورشی مسلح به شمول ۸ فرد کلیدی گروه طالبان و ۲ تبعه پاکستانی را به هلاکت رسانده و ۲ تبعه دیگر پاکستانی را نیز دستگیر کردند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (سه شنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را علیه شورشیان راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، دست کم ۳۷ تن از هراس افکنان به شمول ۸ فرد کلیدی گروه طالبان و ۲ تبعه پاکستانی کشته شده و ۲ تبعه پاکستانی دیگر نیز دستگیر شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش برخی جزئیات این عملیات های تازه را به شرح زیر اعلام کرده است:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند صورت گرفت، ۳۶ تن از شورشیان طالبان به شمول ۸ فرد کلیدی این گروه و ۲ تبعه پاکستانی کشته شدند.

هویت ۸ فرد کلیدی گروه طالبان هر یک «ملا طاهر» مسئول مالی طالبان در ولایت هلمند، «حاجی ناصر» مسئول جلب و جذب طالبان در ولایت هلمند، «حاجی خادم» مسئول قطعه سرخ، «مولوی رحمان» ولسوال نام نهاد ولسوالی مارجه، «حاجی لالا» ولسوال نام نهاد نوزاد، «حاجی کامل» مسئول قطعه سرخ طالبان در ولسوالی نهرسراج، «حاجی خالد» معاون والی نام نهاد ولایت ارزگان، «ملاصادق آغا» مسئول نظامی طالبان در ولایت کندهار و مسئول منطقه باباجی حوزه چهارم شهر لشکرگاه اعلام شده است.

در این عملیات همچنین ۱۳ تن دیگر از این شورشیان زخمی شده و ۳ تن دیگر به شمول ۲ تبعه پاکستانی دستگیر و ۶ حلقه ماین نیز کشف و خنثی گردید.

در ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا نیز یک تن از دهشت افکنان کشته شده و یک تن دیگر زخمی شد.

گروه طالبان تاکنون در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *