• انتشار: 26 اکتبر 2016
  • ساعت: 20:56
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 14772
پرینت

چند شبکه تلویزیونی کشور با شبکه های تلویزیونی ایران تفاهمنامه همکاری منعقد کردند

چندین شبکه تلویزیونی داخل کشور به شبکه های تلویزیونی ایران پیشنهاد همکاری داده است و با استقبال جانب ایرانی مواجه شده است.

مدیران شبکه های تلویزیونی «طلوع نیوز»، «آریانا نیوز»، «آئینه»، «وطن»، «جهان نیوز»، «شرق» و رئیس اتحادیه رادیو تلویزیون های افغانستان با حضور در رایزنی فرهنگی ایران، متن پیشنهادی را ارائه دادند.

شرکت کنندگان در این نشست گفتند که این متن را پس از سفر یک هفته ای به تهران و بازدید از امکانات فوق العاده شبکه های تلویزیونی ایران پیشنهاد کرده اند تا از کمک های تهران در این زمینه برخوردار شوند.

«رضا ملکی» رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در نشست مشترک با مدیران شبکه های تلویزیونی کشور گفت که برای امضای متن تفاهم نامه پیشنهادی اتحادیه رادیو تلویزیون های افغانستان با ایران از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

هفت تن از مدیران شبکه های تلویزیونی افغانستان هفته گذشته به تهران سفر کردند و با ظرفیت های کشور ایران در بخش رسانه ای به ویژه رادیو و تلویزیون آشنا شدند.

شماری از این مدیران گفتند که در سفر خود به تهران با خطراتی که از ناحیه دشمنان متوجه مسلمانان است بیشتر آشنا شده و این خطرات ایجاب می کند تا دو کشور ایران و افغانستان بیش از گذشته برای وحدت ملت های خود بکوشند و رسانه ها باید در این مسیر نقش برجسته ای ایفا کنند.

اتشه فرهنگی ایران در افغانستان در این نشست از حضور مدیران شبکه های تلویزیونی افغانستان در محل رایزنی تشکر کرد و آن را خانه ای متعلق به اهالی فرهنگ افغانستان نیز دانست و افزود که این رایزنی از امکانات خود برای امضای این تفاهم نامه استفاده خواهد کرد.

«میراحمد میوند» رئیس اتحادیه رادیو تلویزیون های کشور نیز در پایان این نشست گفت که وی برای اولین بار به ایران سفر کرده و از اینکه در تهران نیازمند مترجم نبوده، احساس می کرده که در کشور خود به سر می برد.

وی افزود، برای ما ارتباط قوی میان رسانه های کابل – تهران نسبت به همکاری میان افغانستان و کشورهایی مانند آلمان، امریکا، فرانسه و انگلیس که فرهنگ و زبان متفاوتی دارند، اولویت دارد.

رئیس اتحادیه رادیو تلویزیون های افغانستان خواستار همکاری مشترک از طریق اتحادیه ها برای تقویت اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی شد و گفت که باید صدای واحد و قوی از این اتحادیه برخیزد و همکاری های دوجانبه پراکنده سودمند نخواهد بود./ایرنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *