• انتشار: 17 اکتبر 2015
  • ساعت: 21:07
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3553
پرینت
وزارت دفاع ملی:

چندین هزار سرباز به ولایت های شمالی کشور اعزام می شوند

مقامات در وزارت دفاع ملی کشور می گویند که قرار است بزودی هزاران سرباز به ولایت های شمالی کشور از جمله کندز، تخار و بدخشان اعزام شوند تا از تهدیدهای احتمالی شورشیان در آینده جلوگیری کنند.

محمد رحمان افضل معاون روابط عامه وزارت دفاع کشور گفت این نیروها بصورت دایم در این ولایت ها مستقر خواهند شد و به عنوان نیروهای حمایتی فعالیت خواهند کرد.

وی گفت “هزارها سرباز به ولایت های شمالی کشور اعزام خواهند شد. امیدواریم بتوانیم به اندازه کافی این نیروها را تجهیز کنیم تا دیگر به نیروی حمایتی در مواقع اضطراری نیاز نداشته باشیم. این نیروها بسیار قوی خواهند بود.”

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور نیز دیروز طی دیدار خود از شهر کندز وعده داد تا ولایت های شمالی کشور را از وجود دشمنان افغانستان پاک کند.

وی در سخنانی به نیروهای امنیتی در کندز گفت “تصمیم من و شورای ملی امنیت کشور بر این است تا هر چه سریعتر ولایت های شمالی کشور از وجود دشمنان پاک شود و دستاوردهای نیروهای امنیتی کشور بیهوده نشود.”

لازم به ذکر است که نیروهای امنیتی کشور پس از گذشت ده روز توانستند تا کنترول کامل کندز را بدست بگیرند و هم اکنون نیز مشغول پاکسازی کامل این شهر از وجود طالبان می باشند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *