• انتشار: 22 دسامبر 2015
  • ساعت: 14:04
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5352
پرینت

“چتر مهربانی” در کابل باز شد

عده ای از فعالان مدنی به منظور حمایت و کمک به افراد بی بضاعت برنامه ای را تحت عنوان “چتر مهربانی” در کابل راه اندازی کردند.

این فعالان با شعار “اگر نیاز ندارید اینجا بگذارید و اگر نیازمندید بردارید” مکانی را زیر چتر مهربانی ایجاد کرده بودند تا کسانی که کالا و یا لباسی را نیاز ندارد در این مکان بگذارد.

زهرا احمدی یکی از مسئولان برگزار کننده این کمپاین گفت که برای جامعه نیازمند است که ما همپذیری داشته باشیم و همدیگر را حمایت کنیم.

خانم احمدی گفت که این برنامه در نواحی مختلف شهر کابل به اجرا در خواهد آمد و اشیاء و کالاهایی که از سوی مردم جمع آوری شد بین بی بضاعتان توزیع می کنیم.

این کمپاین در حالی در شهر کابل راه اندازی می شود که بر اساس گزارش های تایید نشده حدود ۶۰ درصد جمعیت کشور فقیر هست و نیاز جدی به کمک دارند.

ناهید فرید، نماینده مردم هرات در مجلس نمایندگان که در این محفل حضور یافته بود گفت که حکومت در این زمینه حمایت از بی بضاعتان مسئول است اما علاوه بر این، ملت نیز در برای همنوعان خود مسئول هست.

خانم فرید افزود که ما باید نسل مسئولی را تربیت کنیم که نسبت به همه ناهنجاری های جامعه خود احساس مسئولیت کند.

این عضو مجلس اظهار کرد، وقتی کودکی در این سرزمین بدون لباس زندگی کند و ما با لباس گرم زندگی کنیم برای ما از نظر انسانی نباید قابل قبول باشد.

او علاوه کرد، من فکر می کنم که مردم باید به این معظل توجه جدی کند تا ناهنجاری به سرحدی نرسد که عده ای عقده مند شود و به این دلیل دست به مهاجرت، ناامنی و ایجاد مشکل بزند.

خانم فرید می گوید که میزان فقر نسبت به سال گذشته بسیار زیاد شده است که علت آن فرار سرمایه از کشور است.

فقر، ناامنی و بیکاری باعث شده است که طی سال جاری نزدیک به ۲۰۰ هزار تن از شهروندان، کشور را ترک کنند و به کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی بدهند.

چتر مهربانی

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *