• انتشار: 22 فوریه 2018
  • ساعت: 22:42
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 26644
پرینت

پیشنهاد جنرال دوستم: اول میان خود صلح کنید، سپس سراغ طالبان بروید

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری که به نحوی در تبعید در خارج از کشور بسر می برد، گفته است که بدون حضور او دولت به صلح با طالبان دست نمی یابد.

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری کشور پیشنهاد کرده است پیش از آنکه دولت در تلاش برای رسیدن به صلح با گروه طالبان باشد، ابتدا رهبران دولت با یکدیگر به صلح و آشتی برسند.

آقای دوستم که در سالروز تولد امیرعلی شیرنوایی شاعر و سیاستمدار قرن پانزدهم کشور از طریق تلفن سخن میزد، گفت برای رسیدن به صلح ابتدا باید رهبران دولت وحدت ملی با یکدیگر به صلح و آشتی برسند.

وی با بیان اینکه اوضاع افغانستان را از ترکیه از نزدیک رصد می کند، گفت: «اگر می خواهیم در افغانستان به صلح برسیم، ابتدا باید میان خود صلح و آشتی کنیم. برخی مسایل در درون کشور وجود دارد که باید حل شوند.»

آقای دوستم در حالی این سخنان را مطرح می کند که وی بخاطر برخی مسایل حقوقی طی چندین ماه گذشته از ورود به کشور منع شده است.

عنایت الله فرهمند رئیس دفتر جنرال دوستم می گوید که جامعه جهانی و مردم افغانستان خواهان بازگشت آقای دوستم هستند، اما محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان و برخی حلقات خاص مانع ورود آقای دوستم به کشور شده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *