• انتشار: ۲۶ حمل ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۹:۲۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8742
پرینت
مقامات امنیتی در غرب کشور:

پیدایش داعش از سوی کشورهایی است که در گذشته طالبان را حمایت می کردند

مقامات امنیتی در غرب کشور می گویند که گروه تروریستی داعش از سوی کشورهایی حمایت می شود که در گذشته طالبان را پشتیبانی می کردند و هم اکنون دست به پیدایش تروریستان داعش زده اند.

این مقامات امنیتی می گویند این کشورها گروه تروریستی داعش را برای بد نام کردن اسلام ایجاد کرده اند و در تلاشند تا مشکلات مسلمانان را افزایش دهند.

رحمتیار احمدی مسئول بخش عملیات‌های خاص نیروهای کماندوی غرب کشور در گفتگویی به خبرگزاری رها گفت کشورهایی که در گذشته از طالبان حمایت می کردند هم اکنون دست به حمایت از گروه تروریستی داعش زده اند.

وی افزود اما تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر حضور این گروه تروریستی در غرب کشور نشده است.

آقای رحمتیار گفت گرچه تاکنون هیچ گزارشی از حضور این گروه تروریستی در غرب کشور نشده است، اما نیروهای کماندوی غرب افغانستان آمادگی ویژه‌ای را جهت سرکوب این گروه های تروریستی همچون داعش و طالبان دارند.

آقای احمدی علاوه می کند داعشیان همان شورشیان طالبان هستند که تنها پرچم سفید شان به سیاه تبدیل شده است.

آقای رحمتیار احمدی تاکید کرد که نیروهای کماندو منطقه غرب کشور به هیچ یک از گروه‌ های تروریستی همچون داعش اجازه نمی دهند که در این حوزه از کشور لانه کند.

این گفته ها در حالی از سوی این مقام امنیتی کشور مطرح می شود که یافته های خبرگزاری رها نشان می دهد گروه تروریستی داعش هم اکنون نیز در منطقه “فاخور” ولسوالی چهارسده ولایت غور نفوذ کرده است.

چندی پیش گزارش هایی مبنی بر این که شورشیان طالبان و اعضای وفادار به گروه تروریستی داعش بر سر تصاحب یک معدن در ولسوالی چهار سده ولایت غور نبرد شدیدی را با یکدیگر آغاز کرده اند.

امیرعلی فولادی – هرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *