• انتشار: 7 مارس 2018
  • ساعت: 15:05
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26831
پرینت

پیام ریاست اجراییه به مناسبت افتتاح هشتمین سال کاری اعضای مجلس نمایندگان

هشتمین سال کاری اعضای مجلس نمایندگان امروز (چهارشنبه) با اشتراک و سخنرانی محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور آغاز گردید.

عبدالله عبدالله رئیس اجراییه کشور به مناسبت آغاز دوره کاری جدید اعضای مجلس نمایندگان در پیامی برای آنان آرزوی موفقیت و کامیابی کرد.

این در حالیست که دوره کاری اعضای مجلس نمایندگان باید در اول سرطان سال ۱۳۹۴ خورشیدی پایان می یافت و اعضای جدید پس از برگزاری انتخابات به کار خود آغاز می کردند؛ که اما انتخابات بدلیل اختلافات بسیار و ناتوانی دولت تاکنون پس از گذشت سه سال برگزار نشده است.

داکتر عبدالله عبدالله در پیام خود نوشته است: «سال پیش روی هجری شمسی، از هر رهگذری برای مردم افغانستان حیاتی و تعیین ‌کننده است. به همین دلیل، نقش شورای ملی و نمایند‌گان برگزیدۀ مردم در نظارت بر روندهای سیاسی، امنیتی و اجتماعی کشور، مهم و سازنده می‌ باشد.»

وی گفته است که در دوره کار حکومت وحدت ملی، روابط و همکاری میان قوه ‌های سه گانۀ دولت بهبود یافته و در مسایل کلان ملی و بین‌ المللی، با اعضای شورای ملی و نمایندگان منتخب مردم مشورت و رای زنی صورت گرفته و دیدگاه آنان لحاظ شده است.

آقای عبدالله همچنین علاوه کرده که حکومت در همکاری با شورای ملی در سه سال گذشته قوانین بسیار مهمی را تصویب و نهایی ساخته است که در کار نهادهای دولتی در راستای تأمین عدالت تأثیرگذار خواهد بود.

رئیس اجراییه کشور در پایان پیامش می نویسد: «باورمند هستیم که با همکاری و روابط سازنده قوه‌ های سه‌ گانۀ دولت، در زمینۀ ارایۀ خدمات به شهروندان و ایجاد نظم عمومی تغییرات خوبی به میان خواهد آمد.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *