• انتشار: ۱۹ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۶:۵۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1631
پرینت
رئیس جمهوری:

پیام جنگ از پاکستان فرستاده می شود

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری می گوید، در تمام این مدت منتظر بودیم تا پاکستانی ها اراده و ظرفیت خود را در عمل نشان بدهند. اما پاکستان هنوز شاهد برپایی اجتماعاتی است که ایادی مزدور از آنجا به ما پیام جنگ می فرستند.

آقای غنی امروز (دوشنبه) در یک نشست مطبوعاتی گفت” حوادث دو ماه اخیر به طور عام و روزهای اخیر به طور خاص نشان داد که هنوز لانه های تربیت انتحاری و فابریکه های ساخت بمب هایی که مردم بیگناه ما را به خاک و خون می کشند مثل گذشته در آن کشور [پاکستان] فعال است.

وی اظهار کرد، گفتگوهایی که با نخست وزیر پاکستان داشتم از وی خواستم که تعریف مشخصی از تروریسم داشته باشد.

رئیس جمهوری خاطر نشان کرد، تحلیل های خود را با طرف پاکستانی شریک ساختیم تا هر دو طرف به مقابله هدفمند و سرتاسری با تروریسم برویم و بساط خشونت را از هر دو کشور برچینیم.

این گفته ها در حالی از سوی رئیس جمهوری ایراد می شود که قبل از این نیز برخی از سیاست مداران و اگاهان امور، پاکستان را متهم به مداخله در امور افغانستان کرده بودند.

اما رئیس جمهوری می گوید، در سفر سال قبل خود به پاکستان از طرف های پاکستانی خواستم که از دریچه گشوده شده بین دو کشور به نحوه احسن استفاده کنند تا شاهد یک راه پایدار بین دو کشور باشیم یا اینکه کاملا مسدود شود.

ستون فقرات دشمن شکسته است

رئیس جمهوری می گوید، حملات زنجیره ای اخیر در کابل و سایر ولایات، نشان می دهد که شکل جنگ تغییر کرده و نشان دهنده این موضوع است که ستون فقرات دشمن شکسته است.

آقای غنی گفت که دشمن پیش از این برای سیطره بر زمین می جنگید تا نوعی پیروزی را برای خود رقم بزند، اما اکنون که ستون فقرات آن در میدان جنگ شکسته است، از روی درماندگی با حمله های ذلیلانه به جان مردم بی دفاع ما در شهرها روی آورده است، تا روحیه و امید مردم را نشانه بگیرد.

او تصریح کرد که این حملات هیچ هدفی را تعقیب نمی کند جز براندازی دولت ها و از میان برداشتن نظام دولتداری در منطقه.

به گفته رئیس جمهوری، برخی ها پیش بینی کرده بودند که شاید افغانستان با شرایط پیش آمده نتواند مقابله کند و خللی در کشور پدیدار می شود و دشمنان اخرین تلاش خود را برای براندازی نظام انجام می دهند.

با جنایتکاران مدارا نمی شود

رئیس جمهوری همچنین در این نشست خبری گفت که با جنایکاران مدارا نمی شود و به محاکم و دستگاه های قضایی دستور داده شده است تا با مجرمانی که دست شان به خون مردم آغشته شده است تسامح نکنند.

آقای غنی خطاب به تروریستان گفت: “کسانی که ندای صلح را با جنگ و جنایت پاسخ می دهند، شکی نداشته باشند که به شدت مجازات خواهند شد.”

وی اشاره کرد که تجربه ثابت کرده است، هر وقت امید به صلح زیاد شود، دشمنان صلح با حملات وحشیانه خود جواب می دهند و ما را از مقصد صلح منصرف می کنند.

قبل از این نیز بارها نیروهای امنیتی اظهار کرده بودند که تروریستانی که در میدان های نبرد دستگیر می شوند بعد از محاکمه مورد عفو قرار می گیرند و آزاد می شوند.

سال قبل چند تن از این تروریستان آزاد شده بودند که دوباره به صف های مخالفان پیوسته بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *