• انتشار: ۲۶ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۲۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24307
پرینت

پیام تبریکی رئیس اجرایی به دو مدال اور روز اول مسابقات ترکمنستان

ورزشکاران افغانستان در مسابقات آسیایی ترکمنستان پرقدرت ظاهر شدند و با پیروزی توانسته اند تاکنون یک مدال طلا و یک مدال نقره به دست آورده‌اند.

در این مسابقات که امروز یکشنبه ۲۶ سنبله شروع شد، حسین‌بخش صفری در رشته جوجیتسو مدال طلا را به گردن آویخته و احمد جاوید امیری در رشته کورش افغانستان را صاحب مدال نقره کرد.

تیم ملی فوتسال کشور نیز تیم پرقدرت چین را ۶ بر ۱ شکست داده است.

در بازی‌های داخل تالار قهرمانی آسیا، به نماینده‌گی از افغانستان ۲۱۵ ورزشکار در ۱۷ رشتۀ ورزشی از جمله موی‌تای، تکواندو، بسکتبال، جوجیتسو، شطرنج، وزن‌برداری و دوچرخه‌سواری، حضور دارند.

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت با نشر اعلامیه ای گفته که این پیروزی‌های ارزشمند را به جامعۀ ورزشی، مردم افغانستان و به ویژه مدال‌آوران قهرمان و خانواده‌های‌شان تبریک عرض می‌کنیم.

در اعلامیه نوشته شده: دست‌آوردهای ورزشکاران و ملی‌پوشان کشور، امیدوارکننده و مایۀ خرسندی است. افغانستان در عرصۀ ورزش، زمینه‌های خوب پیشرفت و افتخارآفرینی دارد و جوانان با غرور ما با وجود نداشتن امکانات کافی، همواره ثابت کرده‌اند که توانایی رقابت و صف‌آرایی را در بازی‌های منطقه‌یی و جهانی دارند.

در اعلامیه همچنین نوشته شده که حکومت وحدت ملی، از تمام امکانات دسته‌داشته‌اش در زمینهٔ حمایت از ورزشکاران و رشد و پویایی ورزش کشور استفاده می‌کند تا ورزشکاران افغانستان بیشتر از پیش پرچم کشور عزیزمان را در بازی های جهانی به اهتزاز در آورده و مایۀ خرسندی و شادی ملت گردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *