• انتشار: 21 آگوست 2015
  • ساعت: 09:42
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 1861
پرینت

پیاز افغانستان وارد بازار سبزیجات هند می شود

با کاهش عرضه پیاز توسط تولید کنندگان داخلی هند و افزایش قیمت این محصول در بازار های سبزیجات، تاجران سبزیجات این کشور به وارد کردن پیاز از افغانستان روی آورده اند.

یکی از بازرگانان هندی می گوید “در حال حاضر سفارش شش لاری/کامیون پیاز را به تولیدکنندگان افغانستان داده ایم تا بتوانیم تقاضای مصرف داخلی را تامین کنیم. هر لاری می تواند ۳۲ تا ۳۶ تن پیاز را حمل کند. ”

وی می گوید “پیازی که قرار است به زودی وارد شود محصول کشاورزان کابل و نواحی اطراف آن است، اما طی دو هفته دیگر محصولاتی از مزارشریف به هند می رسد که از کیفیت بالاتری نیز برخوردار هستند. ”

گفتنی است در یکی از بازارهای سبزیجات هند، هر کیلو پیاز افغانی ۱۵ تا ۲۵ روپیه هندی خرید و فروش می شود و بیشترین تقاضا از سوی هتل ها و رستورانت ها است.

این در حالیست که قیمت پیاز هندی در این بازارها، هر کیلو ۴۹ روپیه هندی می باشد و بیشتر مصرف خانگی دارد. همچنین با این افزایش قیمت در این بازارها، انتظار می رود که قیمت این محصول در سراسر هند نیز به زودی افزایش یابد.

تاجران سبزیجات هندی بر این باورند که اگر کیفیت محصولات هندی همچنان پایین بماند، تقاضا برای پیاز افغانستان افزایش خواهد یافت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *