• انتشار: ۱۳ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۵۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20563
پرینت

پولیس ۱۶ قاچاقبر را در هفته گذشته دستگیر کرده است

مرکزعدلی وقضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر اعلام کرده است که طی هفته گذشته پولیس ۱۶ قاچاقبر را از سراسر دستگیر و به این مرکز فرستاده است.

خبرنامه ای که مرکزعدلی وقضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر به خبرگزاری رها فرستاده است، امده که در بین قاچاقبران دستگیر شده، یک زن و تبعه ایرانی نیز وجود دارد.

به نقل از خبرنامه، افراد یاد شده حین قاچاق مواد مخدر از میدان هوایی بین المللی حامد کرزی و ولایت های بدخشان، نیمروز، هرات، ننگرهار، پروان و هلمند بازداشت شده اند.

مرکزعدلی وقضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر اعلام کرده که از نزد آنان بیش از ۲۷۴ کیلوگرام هیرویین، ۶۲ کیلوگرام تریاک، ۲۶۸۲ کیلوگرام چرس، بیش از ۱۱ لیتر مشروبات الکولی، ۱۲ سیت تلفون و ۹ عراده انواع وسایط نقلیه ضبط شده است.

در خبرنامه ذکر شده که خانم بازداشت شده ۴۲ سال عمردارد و تبعه افغانستان است که همراه با پسرش در ولسوالی جبل السراج ولایت پروان با مقدار مواد از نوع تریاک و چرس که داخل سویچ بورد موتر نوع کرولا ۲۰۰۰ جاسازی شده بود به اساس معلومات قبلی اداره کشفی اطلاعات و تحقیقات پولیس بازداشت شده است.

این خانم که خود را باشنده اصلی ولایت کابل معرفی می کند در جریان تحقیقات ابتدایی اش اظهار کرده که دارای مدرک تحصیلی ماستری از خارج است.

وی ضمن اظهار بی اطلاعی از مواد جاسازی شده در واسطه اش، ادعا می کند که در گذشته کاندیدا شورای ولایتی ولایت بغلان در انتخابات گذشته بوده و دارای گذشته کاری در ادارات بین المللی و جامعه مدنی نیز است.

مرکزعدلی وقضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر می گوید که در حال حاضر بازداشت شدگان با دوسیه های نسبتی شان در این مرکز تحت تعقیب عدلی و قضائی قرار دارند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *