• انتشار: 14 دسامبر 2016
  • ساعت: 11:45
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 16296
پرینت

پولیس ۱۵ قاچاقچی مواد مخدر را طی یک هفته گذشته بازداشت کرده است

پولیس مبارزه علیه مواد مخدر طی یک هفته گذشته ۱۵ تن را در پیوند به ۱۲ قضیه قاچاق مواد مخدر و مسکرات از چند ولایت بازداشت کرده و برای پیگیری های قضایی به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر ارسال نموده است.

دفتر مطبوعاتی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر در خبرنامه ای امروز (چهارشنبه) نوشته است که پولیس مبارزه علیه مواد مخدر این افراد را از سطح ولایات ننگرهار، کندز، کابل، پکتیا و کندهار بازداشت کرده است.

از نزد افراد بازداشت شده بطور مجموع، ۵۲۴۰ کیلوگرم مورفین، بیش از ۶۶۸ کیلوگرم تریاک، ۴۴۷۷ کیلوگرم حشیش/چرس، ۳۰۰ لیتر تیزاب، ۱۱۰۰ کیلوگرم مواد کیمیایی جامد، بیش از ۱۶۵ کیلوگرم مشروبات الکولی، ۱۴ سیت تلفون همراه و ۷ عراده موتر بدست آمده است.

همچنین خبرنامه این مرکز افزوده است که طی این مدت، ۲ باب فابریکه تولید مواد مخدر نیز در ولایت ننگرهار توسط پولیس منهدم شده است.

لازم به ذکر است که مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مواد مخدر و مسکرات براساس مواد ۱۷ و ۱۸ قانون مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر، صلاحیت رسیدگی عدلی و قضایی به قضایایی که مقدار آنها به حداقل ۲ کیلوگرم هیروئین، ۱۰ کیلوگرم تریاک، ۵۰ کیلوگرم چرس، ۵۰ کیلوگرم مواد کیمیایی و ۵۰ لیتر مشروبات الکولی می رسد، را از سراسر کشور دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *