• انتشار: ۳۰ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۲۶
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20184
پرینت

پولیس ۱۱ قاچاقبر را در میدان هوایی کابل دستگیر کرده است

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر اعلام کرده است که طی ماه حمل، ۱۱ قاچاقبر انواع مواد مخدر در میدان هوایی حامد کرزی دستگیر شده است.

خبرنامه ای که این مرکز منتشر کرده، گفته است که از نزد قاچاقبران، ۴ کیلوگرام هیرویین، بیش از ۳ کیلوگرام چرس و ۶۰ لیتر انواع مشروب الکولی را کشف و ضبط کرده است. هیرویین و چرس به قصد دهلی و دبی قاچاق می شده و مشروبات الکولی به کابل انتقال داده شده است.

در خبرنامه آمده است که دوسیه های نسبتی این افراد، در مرکز عدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر، تحت تعقیب عدلی و قضائی قرار دارند.

صلاحیت رسیدگی تعقیب عدلی و قضایی، قضایای میدان هوایی بین المللی حامد کرزی بدون در نظرداشت مقدار مواد آن، در سال ١٣٨۵ به اساس پیشنهاد ریاست عمومی څارنوالی اختصاصی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر، تاییدی لوی څارنوالی و منظوری ستره محکمۀ کشور، به این مرکزسپرده شده است.

قابل تذکراست که این مرکز در سال ١٣٨۴ تاسیس و به اساس ماده های ١٧ و ١٨ قانون مبارزه علیه مسکرات و موا مخدر ،صلاحیت رسیدگی عدلی وقضائی قضایایی که مقدار آن ،حد اقل ۲ کیلوگرام هیروئین، ١٠ کیلوگرام تریاک، ۵٠ کیلوگرام چرس، ۵٠ کیلوگرام مواد کیمیاوی و ۵٠ لیتر مشروبات الکولی یا مسکرات باشد، از سراسر کشور دارا است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *