• انتشار: ۲۱ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۱۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12192
پرینت

پولیس کابل در سه هفته اخیر ۳۸۸ مظنون به جرم را دستگیر کرده است

پولیس کابل طی سه هفته اخیر ۳۸۸ مظنون به جرایم جنایی در پیوند به ۱۹۸ واقعه جرمی از نقاط مختلف ولایت کابل دستگیر کرده است.

عبدالرحمان رحیمی فرمانده زون ۱۰۱ آسمایی کابل که امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که ۱۵تن در پیوند به قتل، ۶۲ تن در ارتباط به سرقت، ۱۰ تن به اتهام راهزنی، ۵۱ تن در پیوند به جرایم اخلاقی، ۳۴ تن به اتهام جنگ مغلوبه، ۶ تن در ارتباط به حمل سلاح غیر قانونی و یک تن به اتهام اخلال نظم عامه و شماری دیگر به اتهام  برخى جرایم دیگر بازداشت شده اند .

آقای رحیمی در ادامه همچنان گفت که ۴۷تن حین قاچاق و فروش مواد مخدر طی ۴۲ عملیات مشترک نیروهای امنیتی کابل با مقدار زیاد انواع مواد مخدرباالفعل بازداشت شده اند .

طی این عملیات ها یک دختر ۷ ساله نیز از چنگ ادم ربایان آزاد شده است. در یک و نیم سال گذشته ۱۷گروپ اختطافچی خطرناک در شهر کابل دستگیر شده اند .

افزون بر آن این مقام امنیتى پولیس کابل خاطرنشان کرد که ۱۳عراده موتر مختلف النوع، ۸ میل سلاح ، ۹۷ فیر مرمی راکت ار پی جی و پنج فیر مرمی هاوان که ازسوی مخالفین مسلح دولت به منظور پرتاب بالای شهرکابل آماده شده بود نیز کشف و بدست آمده است.

وی همچنان  ازبازداشت ۲۱۸تن  افراد ولگرد از سوی پولیس کابل از نقاط مختلف این شهرخبرداد وگفت که  این افراد پس ازدادن تعهد و گرفتن تضمین از والدین شان و تطبیق سیستم بایومتریک دوباره رها شدند .

قوماندان زون ١٠١ آسمایى میگوید : در صورتی که این ولگردان بار دیگر بازداشت شوند، رها نمی شوند ومطابق قانون مجازات می گردند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *