• انتشار: ۳۱ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۸:۳۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20991
پرینت

پولیس هرات، ۶۲۰ تن را به اتهام انواع جرایم دستگیر کرده است

مقام‌های امنیتی در هرات می‌گویند که از آغاز امسال تااکنون ۵۵۰ تن را به اتهام جرایم جنایی و ۷۰ تن دیگر را به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت کرده  و تنها در یک ماه اخیر از وقوع ۳۰ خمله تروریستی جلوگیری کرده اند.

فرهاد جیلانی‌ سخنگوی والی هرات امروز یکشنبه در نشستی خبری گفت که نیروی امنیتی در جریان ماه ثور از وقوع نزدیک به ۳۰ حمله تروریستی  در این ولایت جلوگیری کرده‌ است.

او گفت که درین ماه دست‌کم ۷۴ تن ازطالبان کشته و ۶۰ تن دیگر از تروریستان در درگیری‌های مستقیم با نیروی امنیتی زخمی شده اند.

سخنگوی والی هرات گفت: ” بر اساس آمار مسولان اداره‌های کشفی و اطلاعاتی، گراف دست‌گیری عوامل جرم و جنایت نیز در این ماه افزایش یافته و نزدیک به شصت درصد عوامل جرم وجنایت دست‌گیرشده اند.”

بر اساس گفته‌های او در این ماه نزدیک به صد مورد قضیه سرقت، جرایم سازمان یافته و جنایی در این ولایت اتفاق افتاده است.

در همین حال عبدالاحد ولی‌زاده سخنگوی فرماندهی پولیس هرات می‌گوید که از آعاز امسال تا اکنون نزدیک به ۵۵۰ تن را به اتهام جرایم مختلف جنایی و ۷۰ تن دیگر را در پیوند با قاچاق و فروش مواد مخدر بازداشت کرده است.

او گفت که این افراد زیر نظارت پولیس قرار دارد و بیشتر آنها به جرم شان اعتراف کرده اند.

به گفته مسوولان امنیتی در هرات، هراس‌افکنان در نظر داشتند تا در ماه ثور، ده‌ها مورد ماین‌گذاری، حملات تروریستی، جرایم سازمان یافته  و حملات گروهی را انجام دهند که نیروهای امنیتی از ان جلوگیری کرده است.

این در حالی است که تنها در جریان دو هفته اخیر در یک حمله انفجاری و تیراندازی بر کارمندان شفاخانه نظامی دست‌کم ۱۰ تن کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *