• انتشار: 22 دسامبر 2016
  • ساعت: 12:18
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 16594
پرینت

پولیس منزل «میرولی» عضو مجلس نمایندگان را پس از حمله بررسی می کند

پولیس و نیروهای امنیتی کشور پس از رویداد حمله به منزل «میرولی» نماینده مردم هلمند در پارلمان، که هشت کشته بر جای گذاشت، امروز (پنجشنبه) به جستجو و تحقیقات خود در این زمینه آغاز کرده اند.

شیشه های شکسته و شاژورهای مرمی روی زمین خون آلود منزل «میرولی» عضو مجلس نمایندگان به وفور دیده می شود.

لازم به ذکر است که مهاجمان مسلح وابسته به گروه طالبان، حوالی ساعت ۷ شب گذشته به منزل میر ولی در حوزه پنجم امنیتی پولیس کابل واقع در منطقه «خوشحال خان» حمله کردند. نیروهای امنیتی بلافاصله پس از حمله منطقه را مسدود کردند. اما درگیری ها تا حوالی ساعت ۴ صبح ادامه داشت.

یک تن از همسایگان آقای میرولی می گوید “واقعا موقعیت وحشتناکی بود. تمام شب تیراندازی و انفجار بود. بسیار ترسناک بود و ما تا صبح نتوانستیم بخوابیم.”

گروه طالبان ضمن به عهده گرفتن مسئولیت این رویداد، شمار تلفات این حمله را ۲۰ کشته اعلام کرده است، اما مقامات دولتی می گویند که در این رویداد تنها ۷ تن شهید شدند.

دو تن از مهاجمان مسلح طالبان نیز از پای در آمدند.

در این رویداد، چهار تن از اعضای خانواده میرولی نماینده مردم هلمند در پارلمان، دو محافظ او و فرزند عبیدالله بارکزی نماینده مردم ارزگان در پارلمان به شهادت رسیدند.

شورشیان طالبان همچنین گفته اند که در منزل آقای میرولی نشستی با حضور مقامات امنیتی در خصوص مسئله هلمند برگزار شده بود، که آنها این جلسه را هدف قرار داده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *