• انتشار: 13 اکتبر 2016
  • ساعت: 22:11
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 14326
پرینت

پولیس مقدونیه ۵۳ مهاجر غیرقانونی افغانستانی و پاکستانی را بازداشت کرد

پولیس مقدونیه یک گروه ۵۳ نفره از مهاجران غیرقانونی پاکستانی و افغانستانی را در خانه ای در مرز این کشور با صربستان پیدا و بازداشت کرد.

این مهاجران در روستایی در نزدیکی مرز صربستان در خانه ای توسط قاچاقبران انسان پنهان شده بودند.

پولیس مقدونیه روز گذشته (چهارشنبه) پس از ساعت ها عملیات جستجو موفق به کشف این خانه در روستای «لوجانه» و بازداشت این مهاجران گردید.

لازم به ذکر است که روستای لوجانه در مرز بین مقدونیه و صربستان واقع شده و مسیری پر رفت و آمد برای مهاجرانی است که از کشورهای آسیای مرکزی قصد مهاجرت به کشورهای اروپای غربی را دارند.

مهاجران معمولا به طور گروهی در خانه هایی که توسط قاچاقبران انسان در این مرزفراهم می شود، منتظر می مانند تا زمان مناسب عبور از مرز برای آنها مهیا شود.

وزارت امور داخله مقدونیه گفته است که اطلاعاتی در خصوص این گروه از مهاجران غیرقانونی دریافت کرده بود و بلافاصله تصمیم به اقدام گرفت.

در میان این مهاجران، ۴۳ مرد، ۳ زن و ۷ کودک بودند.

مقدونیه اوایل سال جاری مرز مشترکش با یونان را بست تا از ورود بیشتر مهاجران غیرقانونی جلوگیری کند.

براساس گزارشات اداره های مربوط به مهاجرت، سال گذشته، روزانه تا ۱۰ هزار نفر از این مرز به طور غیرقانونی عبور می کردند.

اما پس از اینکه این مرز بسته شد، گفته می شود روزانه به طور میانگین ۱۰۰ نفر تلاش می کند تا به طور غیرقانونی از این مرز عبور کند.

همچنین مقامات مربوطه می گویند که سال گذشته، اکثر مهاجران به صورت خانوادگی از این مرزها عبور میکردند، اما هم اکنون، تقریبا تمامی مهاجران جوانان کم سن و سال هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *