• انتشار: 14 سپتامبر 2017
  • ساعت: 09:10
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 24228
پرینت

پولیس شماری از اخلال گران روز ۱۸ سنبله را دستگیر کرد

وزارت امور داخله گفته است که افرادی که در روز ۱۷ و ۱۸ سنبله باعث اخلال نظم عامه و آزار و اذیت مردم شده بودند، را دستگیر کرده است.

ویس احمد برمک، سرپرست وزارت داخله شام روز گذشته ۲۲ سنبله در جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح که به ریاست محمد اشرف غنی دایر شده بود، گفت که بر اثر فیر/تیراندازی افراد مسلح شماری از شهروندان کشور آسیب دیده اند. وی امار آسیب دیدگان را نگفته است.

ارگ که گزارش این نشست را در خبرنامه ای منتشر کرده، به نقل از آقای برمک گفته است که تعدادی از افرادی که اقدام به اخلال نظم عامه و تیراندازی کرده بودند، دستگیر و به دادستانی کل معرفی شده اند.

جلسه بعد از گزارش سرپرست وزارت داخله فیصله کرده، افرادی‌که در روزهای ۱۷ و ۱۸ سنبله دست به سلاح برده و ضمن اخلال نظم عامه باعث آزار و اذیت مردم شده‌اند، باید مورد بازپرس جدی قرار گیرند و قانون بالای‌شان تطبیق‌ گردد.

در جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح وضعیت امنیتی ولایات فاریاب، جوزجان، بغلان، نورستان، کابل، ارزگان و فراه نیز مورد ارزیابی قرار گرفت.

دراین جلسه که در ارگ انجام شد، پس از بحث‌های همه‌جانبه پیرامون وضعیت امنیتی ولایات متذکره، برای بهبود وضعیت امنیتی به مسوولین مربوط، هدایات لازم صادر‌ شد.

هم‌چنان، تهدیدهای احتمالی در سه‌‌ ماه آینده مورد بررسی قرار گرفته و جلسه به مسوولین امنیتی و دفاعی کشور هدایت داد تا با تدابیر و آمادگی‌های لازم، پلان‌های شوم دشمن را خنثی نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *