• انتشار: ۱۱ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۲:۱۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 19394
پرینت

پولیس در ۲ ماه اخیر بیش از ۸۳ تُن مواد مخدر را کشف کرده است

معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله می گوید که در ۷۰ روز اخیر، ۸۳٫۳ تُن مواد مخدر کشف و ضبط شده و ۴۸۰ تن نیز دستگیر شده اند.

بازمحمد احمدی، معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله امروز چهارشنبه در نشستی خبری گفت که در ربع جاری منسوبان پولیس مبارزه علیه مواد مخدر در مجموع ۴۱۹ عملیات را در نقاط مختلف کشور بر علیه شبکه های قاچاق و ترافیک مواد مخدر به اجرا گذاشت که در نتیحه این تعداد عملیات به تعداد ۴۸۰ تن قاچاقبر دستگیر و به پنجه قانون سپرده شدند.

آقای احمدی افزود که از نظر این قاچاقبران مقدار ۸۳٫۳ تُن مواد مخدر، مواد کیمیایی و مشروبات الکولی نیز کشف و ضبط شده است.

به گفته وی، منسوبان پولیس، بیش از ۲۰ تُن تریاک، ۵۸۱ کیلوگرام هرویین، ۱۸ تُن مورفین، ۱۱٫۵ تُن چرس، ۳٫۲ لیتر مشروبات الکولی، ۲۸٫۸ تُت مواد کیمیایی پیش ساز تولید هیروئین، حدود ۳۴ کیلوگرام متاامفیتامین و  تابلیت K: 852 قرص را کشف و ضبط کرده اند.

پولیس همچنین ۸۶ عراده واسطه نقلیه،۲۰  میل سلاح،۸۲  پایه موبایل و مخابره را نیز از نزد قاچاقبران ضبط کرده است و ۲۸ باب کارخانه تولید هرویین را نیز تخریب کرده است.

معینیت مبارزه با مواد مخدر در این مدت ۱۱ موظف خدمات عامه را نیز دستگیر کرده است که ۷ تن آنان پولیس، ۴ تن سرباز ارتش بوده اند.

همچنان ۱ تن از اتباع جمهوری اسلامی ایران در این مدت دستگیر و به ارگانهای عدلی و قضایی تسلیم گردیده است.

در همین حال ۱۳ تن از قشر اناث نیز که در کار و بار مواد مخدر دخیل بوده اند از سوی منسوبین پولیس مبارزه علیه مواد مخدر در سال جاری دستگیر و به پنجه قانون سپرده شده اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *