• انتشار: 3 جولای 2017
  • ساعت: 15:59
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22168
پرینت
معاون والی ارزگان:

پولیس در شاهراه علاوه بر اخاذی، به کودکان و زنان نیز تجاوز می کند

معاون والی ارزگان مدعی شده است که پولیس این ولایت علاوه بر اخاذی، به آزار و اذیت زنان و کودکان می پردازد و در برخی موارد تجاوز نیز می کند.

به نقل از آوا، حاجی خدا رحم خان، معاون والی ارزگان، گفته است که پولیس در شاهراه ترینکوت – قندهار علاوه بر اخاذی از رانندگان، خانم‌ها و بچه‌های جوان را از موتر پایین و آنان را مورد آزار جنسی قرار می‌دهد.

گفتنی است که در پی مشکلاتی که رانندگان در این مسیر داشتند روز گذشته اعتصاب کرده بودند و مسیر شاهراه ترینکوت-قندهار را مسدود کردند.

براساس گفته‌های خدا رحم خان، روز قبل یک درگیری میان رانندگان و پولیس زمانی به‌وقوع پیوست که پولیس شاهراه ترینکوت – قندهار، می‌خواست یک خانم را به‌بهانه تلاشی به‌درون پاتک خود ببرند.

او اضافه کرد که از آن زمان تاکنون، رانندگان شاهراه را به‌رسم اعتراض به‌روی ترافیک بسته‌اند.

به‌گفته خدا رحم خان، از پنج سال به‌اینسو (پس از کشته‌شدن جنرال مطع الله خان فرمانده پیشین پولیس ارزگان) تمام مسوولین امنیتی که در این ولایت تقرر پیدا کرده‌اند، غرق در انواع فساد بوده‌اند.

او علاوه کرد که فرماندهان تعیین شده نه‌تنها اینکه در بهبود امنیت کاری نکرده‌اند؛ که در وخامت وضعیت امنیتی نیز دست داشته‌اند.

او خاطر نشان کرد که با وجود پیگیری‌های زیاد؛ اما دولت مرکزی تاکنون به این مشکل رسیدگی نکرده است.

عبیدالله بارکزی نماینده ارزگان در مجلس نیز تایید کرد که فساد در رده‌های بالای پولیس ارزگان وجود دارد و والی این ولایت نیز در فساد اداری آلوده می‌باشد.

آقای بارکزی افزود که اکثر قوماندان‌های پولیس در ارزگان پسران مردم را به‌عنوان “بچه بی‌ریش” نزد خود نگه‌میدارند و خانه‌های مردم را نیز به‌بهانه بررسی دزدی می‌کنند.

او اضافه کرد که والی این ولایت که تمام قدرت را در انحصار خود درآورده‌است، به‌دلیل شریک بودن در فساد قوماندانان؛ هیچ‌گاهی بر آنان اعتراض نمی‌کند.

این عضو مجلس تاکید کرد که جنرال رازق، فرمانده قندهار باید تامین امنیت شاهراه ترینکوت – قندهار را به‌عهده بگیرد.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که روز گذشته رانندگان وسایط در ولایت ارزگان، شاهراه ترینکوت – قندهار را به‌دلیل آنچه اخاذی‌ها و آزار و اذیت از سوی پولیس می‌خوانند به‌روی ترافیک مسدود کردند.

این نخستین بار نیست که رانندگان در اعتراض به‌اخاذی‌ها شاهراه یک ولایت را مسدود می‌کنند؛ پیش از این نیز رانندگان شاهراه کابل – هرات به دلیل اخاذی از سوی پولیس دست به‌اعتصاب کاری زده بودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *