• انتشار: 4 جولای 2017
  • ساعت: 13:37
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22213
پرینت

پولیس بدخشان طی یک سال ۱۰ تُن مواد مخدر کشف و ضبط کرده است

نیروی امنیتی در ولایت بدخشان طی سال ۱۳۹۴ تا اخر سال ۹۵ خورشیدی بیش از ۱۰ تن انواع مواد مخدر را کشف کرده بود، به آتش کشید.

این محموله بزرگ مواد مخدر امروز سه شنبه طی مراسمی با حضور پاسوال احمد فیصل بیگ زاد والی والی ولایت و شماری دیگر از مسوولان محلی در حاشیه شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان به آتش کشیده شد.

خبرنامه ای که دفتر مطبوعاتی ولایت بدخشان منتشر کرده، گفته شده که این محموله ده تنی مواد مخدر، شامل تریاک، چرس، مشروبات الکولی و المونیم کلوراید بود و در عملیات های مختلف نیروی پولیس کشف و ضبط شده شده بود.

والی بدخشان در این مراسم بیان داشت که تلاش های حکومت محلی بدخشان امسال نسبت به سال های گذشته، جدی ترشده است و تلاش می کنند که با همکاری مردم بدخشان این پدیده ننگین را محو نابود نمایند.

اقای بیگ زاد از تلاش نیروی پولیس مبارزه با موادمخدر بدخشان قدردانی کرد و به آن ها تاکید کرد که تلاش های خود را در بخش تخریب مزارع کوکنار تقویت بخشند.

مواد مذکور از ماه حوت سال ۹۴ تا حالا جمع آوری شده که بیشتر این مواد در جریان سال ۹۵ کشف و ضبط شده است.

این مواد به مقدار ده هزار و ششصد کیلوگرام که شا مل تریاک، چرس، مشروبات الکولی و المونیم کلوراید می شود.

در پیوند به انتقال این مواد ۹۹ نفر در جریان مدت یاد شده گرفتار شده و برای تحقیقات بیشتر به نهادهای عدلی و قضایی در مرکز و ولایت بدخشان معرفی شده اند.

همراه با مواد مخدر یاد شده، ۳۵عراده وسایط مختلف النوع، ۷۰ سیت موبایل ، ۷ میل اسلحه و مقدار ۹۸ هزار افغانی و دو لک و دوازده هزار دالر امریکایی از قاچاقبران ضبط گردیده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *