• انتشار: 1 فوریه 2016
  • ساعت: 11:49
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 6676
پرینت

پولیس اروپا از گم شدن بیش از ده هزار کودک مهاجر خبر می دهد

مقامات در پولیس اروپا می گویند که بیش از ۱۰،۰۰۰ کودک مهاجر که بدون همراه بودند ناپدید شده اند و ترس این می رود که این کودکان گرفتار باندهای قاچاق جنسی و یا برده داری شده باشند.

برایان دونالد رئیس پولیس اتحادیه اروپا می گوید که این کودکان آسیب پذیر پس از اینکه وارد اروپا شده و ثبت سیستم گردیدند ناپدید شده اند.

وی گفت “غیر منطقی نیست اگر بگوییم به دنبال بیش از ده هزار کودکی هستیم که ناپدید شده اند. ۵۰۰۰ هزار کودک تنها در ایتالیا ناپدید شده است.”

قابل ذکر است که مقامات پولیس اتحادیه اروپا می گویند که این آمار مربوط به ۱۸ تا ۲۴ ماه گذشته تاکنون می باشد.

برایان دونالد افزود “نمی توان گفت که تمامی این کودکان وارد باندهای جنایی شده اند. بعضی از آنها به خانواده های خود ملحق شده اند، اما ما نمی دانیم که کجا هستند، چه کار می کنند و چه کسانی با آنها می باشد.”

وی همچنین می گوید شواهدی وجود دارد که نشان می دهد از ۱۸ ماه گذشته تاکنون باندهای جنایت کارانه ای بوجود آمده که از سیل مهاجرت ها استفاده سو می کنند.

روزنامه «ابزرور» در گزارش خود می نویسد که پولیس اروپا میان باندهای قاچاق انسان که مهاجران را به اروپا می آورند و باندهای جنایی که از برخی مهاجران به عنوان برده و یا برده جنسی سو استفاده می کنند ارتباطاتی پیدا کرده است.

برایان دونالد علاوه می کند زندان های بسیاری در آلمان و هانگری/مجارستان وجود دارد که در آنها زندانیانی با جرایم مرتبط با مهاجران زندانی هستند.

قابل ذکر است بیش از یک میلیون مهاجر که عمدتا  از سوریه و افغانستان و عراق هستند سال گذشته میلادی وارد کشورهای اروپایی شدند.

برایان دونالد گفت “ورود بیش از ۲۷۰،۰۰۰ مهاجر کودک را ثبت کرده ایم، که تمامی این کودکان بدون همراه نیستند. اما شواهدی داریم که نشان می دهد بسیاری از این کودکان بدون همراه وارد اروپا شده اند.”

«رافائل میلانو» رئیس برنامه نجات کودکان اروپا-ایتالیا می گوید کودکان بدون همراه که وارد اروپا می شوند آسیب پذیرترین گروه مهاجران است.

خانم میلانو می افزاید “بسیاری از این کودکان خود را از دید مقامات پنهان می کنند تا بتوانند به سفر خود در اروپا ادامه دهند و بیم آن را دارند که اگر دیده شوند به کشورهایشان بازگردانده شوند.”

نهاد حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) نیز در این خصوص ابراز نگرانی می کند و از کشورهای اروپایی خواست تا تلاش خود را برای حفاظت از مهاجران کودکی که به تنهایی مسافرت می کنند انجام دهد.

«لورا پاپا» رئیس نهاد خیریه “متا اکشن”، نهادی که همراه کودکان بدون همراه مسافرت می کند، گفت سرنوشتی که کودکان بدون همراه با آن مواجه می شوند به مراتب بدتر از دیگر مهاجران است.

وی گفت که این کودکان اغلب مجبورند ماه های طولانی در انتظار بمانند تا به خانواده های خود ملحق شوند و این پروسه گاها پیچیده و کند نیز است.

خانم پاپا می افزاید “اغلب مردمانی هستند که خود را از بستگان این کودکان معرفی می کنند و کودکان را با خود می برند. در این شرایط سیل مهاجرت ها، این کاری آسان نیست تا هویت بستگان کودکان را بررسی کرده سپس کودک را تحویلشان دهیم.”

لورا پاپا گفت که گروهشان تاکنون به ۳۰۰۰ کودک کمک کرده است تا به خانواده های خود برسند اما این رقم کافی نیست.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *