• انتشار: ۲۲ میزان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۳۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 14312
پرینت

پوتین: وضعیت افغانستان نگران کننده است/ اقداماتی قاطع نیاز است

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به تازگی گفته است که وضعیت افغانستان همچنان نگران کننده است و اقداماتی قاطع باید در این خصوص صورت بگیرد.

ولادمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در گفتگو با خبرگزاری این کشور (اسپوتنیک) گفته است که وضعیت افغانستان همچنان نگران کننده است و اقداماتی جدی و قاطع برای مبارزه علیه تروریزم، افراط گرایی و قاچاق مواد مخدر باید در این کشور صورت بگیرد.

آقای پوتین گفت “وضعیت در منطقه بین هند و روسیه نیز همچنان پر تنش است. همچنین، وضعیت توسعه در افغانستان نیز با نگرانی هایی همراه است. از همین رو، اقداماتی قاطع نیاز است تا به افغانستان در مواجهه با چالش ها و تهدیدهایی به شمول تروریزم، افراط گرایی و قاچاق مواد مخدر کمک کرد.”

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که روسیه و هند به طور مشترک بر نیاز حمایت از «تلاش های ملی برای پروسه صلح» مطابق با قوانین بین المللی باور دارند.

به گفته وی، دو کشور همچنین علاقه مندی خودشان را نسبت به عمیق کردن همکاری های چندجانبه سازنده برای حمایت افغانستان در مقابله با مسایل امنیت ملی، ظرفیت سازی مبارزه علیه مواد مخدر، تضمین توسعه اقتصادی و اجتماعی افغانستان، و ارتقای اتصال داخلی افغانستان به یکدیگر نشان داده اند.

ولادیمیر پوتین افزود “به عبارت کلی تر، ما علاقه مندی خودمان را در توسعه موارد ذکر شده در منطقه ابراز می کنیم که سبب می شود به چالش های امنیتی در کوتاهترین زمان پاسخ دهیم، و به دنبال راه حل های مشترک برای مقابله با تهدیدهای بالقوه نیز باشیم.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *