• انتشار: ۳۱ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۵۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13501
پرینت

پنج عکس از واکنش نیروهای ائتلاف و افغان علیه شورشیان پس از کمین شورشیان

در زیر پنج عکس انتخابی یک افسر نیروهای خارجی را مشاهده خواهید کرد که وی حین درگیری های نیروهای ائتلاف به همراه نیروهای افغانستان علیه شورشیان مسلح پس از کمین این شورشیان گرفته است.

در افغانستان، فصل گرما یعنی فصل شروع جنگ ها از سوی شورشیان. هنگامی که برف ها ذوب شده و برداشت تریاک نیز پایان یافته است، و شورشیانی که تا پیش از این مصروف کشت و برداشت تریاک بوده اند، بیکار شده و تلاش می کنند کشور را به خشونت بکشانند.

به این تاریخ از زمان در افغانستان فصل جنگ نیز گفته می شود. که این فصل معمولا در فصل بهار شروع شده و تا اواخر تابستان به طول می انجامد، و شورشیانی که با فروش تریاک به پول رسیده اند پول هایشان را صرف این جنگ ها طی این مدت می کنند.

در سال ۲۰۱۲، و هنگامی که جنگ ها در ولایت غزنی کمی شدت گرفته بود، نیروهای ائتلاف در تلاش بودند که کنترول ولایت غزنی را کاملا از دست طالبان خارج کنند. برای سربازان روی زمین، این بدین معناست که باید روزهای طولانی از میان جاده های خاکی عبور کنند و منتظر بمانند که چه موقع به آنها شلیک می شود.

و در واقع معمولا به سوی آنها در همین مواقع شلیک هم می شود.

در ۱۵ جون سال ۲۰۱۲، در ولایت غزنی، نیروهای ائتلاف به همراه همتایان افغان خود پس از گشت زنی در راه برگشت به پایگاه خود بودند که به ناگاه مورد حمله طالبان قرار گرفتند.

مایک مکلود و جاناتان شاو این پنج عکس را در لحظات اولیه ای که با کمین شورشیان طالبان مواجه شده بودند گرفته است.

 

پنج عکس از حین درگیری نیروهای ائتلاف به همراه نیروهای افغان علیه شورشیان

نیروهای ائتلاف به همراه نیروهای افغان در حال عبور از رودخانه تارنک در ولایت غزنی هستند. این رودخانه ولسوالی گیلان را از ولسوالی ناوه جدا می کند.

 

عکس از حین درگیری نیروهای ائتلاف به همراه نیروهای افغان علیه شورشیان

نیروهای افغان و نیروهای آمریکایی به کمین شورشیان طالبان واکنش نشان دادند و آنها نیز به سوی طالبان شلیک کردند، این درگیری یک روز کامل در قریه سپیدار طول کشید.

 

عکس از حین درگیری نیروهای ائتلاف به همراه نیروهای افغان علیه شورشیان

یک سرباز نیروهای ائتلاف در حال شلیک به سوی مواضع طالبان که در کمین این سربازان بودند می باشد.

 

 

عکس از حین درگیری نیروهای ائتلاف به همراه نیروهای افغان علیه شورشیان

یک سرباز ارتش افغانستان در حال عبور از کنار سرباز نیروهای ائتلاف، در حالی که طالبان از آن سوی دیوار گلی در حال شلیک به این سربازان است.

 

 

عکس از حین درگیری نیروهای ائتلاف به همراه نیروهای افغان علیه شورشیان

رابرت زارلنگا یک سرباز چترباز نیروهای آمریکایی در حال شلیک از یک سوراخ روی دیوار به مواضع طالبان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *