• انتشار: ۲۶ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۲۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23639
پرینت

پنجاه تروریست وابسته به داعش در ننگرهار به هلاکت رسیدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در شبانه روز گذشته در قریه های مکرانه، دبکی و ترکانی ولسوالی اچین ولایت ننگرهار ۵۰ عضو گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیدند.

خبرنامه ای که این وزارت به خبرگزاری رها فرستاده، گفته است که علاوه بر این ملا نسیم حسنمل ولسوال نام نهاد گروه طالبان برای ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز نیز کشته شده است.

به نقل از خبرنامه، وزارت دفاع و امور داخله در شبانه روز گذشته حدود ۷۰ تروریست وابسته به گروه طالبان را نیز در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسانده اند.

همچنین ۵۰ تروریست دیگر که وابسته به گروه طالبان هستند، زخمی شده اند.

نیروی امنیتی و دفاعی کشور در شبانه روز گذشته در ولایت های ننگرهار، کاپیسا، پکتیا، پکتیکا، غزنی، لوگر، خوست، زابل، کندهار، ارزگان، بادغیس، بغلان، فاریاب و هلمند راه اندازی کرده بود.

در ولایت پکتیکا علاوه بر از بین بردن تروریستان یک عراده موتر و عراده موترسایکل تروریستان نیز منهدم شده است. همچنین در ولسوالی شاه جوی ولایت زابل سه عراده موتر سایکل  به دست نیروی مسلح افتاد.

همچنان در مرکز ولایت ارزگان یک عراده موتر و یک عراده موتر سایکل دشمن از بین برده شده است.

وزارت دفاع می گوید که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ عملیات تصفیه ای پلان شده، ۲۳ عملیات خاص و ۲ عملیات شبانه در ۱۵  ولایت کشور راه اندازی شده و نیروی هوائی ۱۲۵ پرواز هوائی به حمایت نیروی اردوی ملی اجرا کرده و ۱۲ضربه به لانه های دشمن وارد کرده است .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *