• انتشار: 21 دسامبر 2016
  • ساعت: 16:17
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 16575
پرینت

پنتاگون مرگ دو فرمانده دیگر القاعده را در افغانستان تایید کرد

مقامات در وزارت دفاع آمریکا مرگ دو تن از فرماندهان ارشد گروه تروریستی القاعده را در جریان یک حمله هوایی در ولایت کنر افغانستان تایید کردند.

پیتر کوک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای گفته است که این دو از فرماندهان ارشد گروه القاعده بوده که در جریان یک حمله هوایی که ماه اکتبر سال جاری در ولایت کنر صورت گرفت، به هلاکت رسیدند.

پیتر کوک گفت “سه تن از فرماندهان ارشد گروه القاعده در حمله هوایی نیروهای نظامی آمریکا در ۲۳ اکتبر سال جاری میلادی در ولایت کنر به هلاکت رسیدند.”

لازم به ذکر است که آمریکا پیش تر مرگ یک تن از فرماندهان ارشد و امیر گروه القاعده در شرق افغانستان به نام «فاروق القحطانی» را تایید کرده بود.

وی افزود “پنتاگون هم اکنون تایید می کند که دو تن از فرماندهان دیگر گروه القاعده به نام های «بلال الاوتابی» معاون فاروق القحطانی و «عبدالوحید الجنابی» در جریان همین حمله هوایی کشته شدند.”

سخنگوی پنتاگون علاوه کرد که هر سه این افراد در طراحی و سازماندهی حملات تروریستی در داخل و خارج از افغانستان دست داشته اند.

به گفته آقای کوک، مرگ این سه فرمانده ارشد گروه القاعده، از تهدیدهای این گروه علیه آمریکا و متحدان آمریکا به شدت می کاهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *