• انتشار: 1 نوامبر 2015
  • ساعت: 14:20
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3973
پرینت
مجلس سنا:

پناهندگان اگر برگشت داده شوند، به تروریستان می پیوندند

برخی از نمایندگان مجلس سنا در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهوری گفتند که اگر کشورهای مهاجر پذیر پناهندگان را برگشت دهند، به داعش و دیگر گروه های تروریستی خواهند پیوست.

 

فرهاد سخی، عضو مجلس سنا/بزرگان می گوید، کسانی که به کشورهای اروپایی پناهنده شده اند، جایداد و املاک خود را فروخته و رفته اند که چنانچه برگردند به گروه های تروریستی می پیوندند.

آقای سخی امروز (یکشنبه) در جلسه عمومی مجلس سنا گفت که آقای اشرف غنی نیز باید در گفته های خود تجدید نظر کند.

وی با خطاب به رئیس جمهوری افزود، رئیس جمهوری باید بداند که این پناهندگان اگر برگردد در کنار او نمی ایستد و صفوف مخالفان خواهند پیوست.

چندی پیش محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری در مکالمه تلفونی با مقام های آلمانی گفته بود که آماده پذیرش و موافق برگشت پناهندگان به کشور است.

نثار حارث، عضو دیگر مجلس سنا نیز گفت: گفتگوهایی که با وزارت امور مهاجران و وزارت امور خارجه داشتیم، آنان از برگشت پناهندگان اظهار بی اطلاعی کردند و گفتند که صرف یک مکالمه تلفونی بین مقام های دو کشور بوده است.

آقای حارث افزود که از مقام های کشور آلمان نیز می خواهیم که در قبال تصمیم اتخاذ شده برای افغانان تجدید نظر کند.

وی همچنین از نمایندگان مجلس نیز خواست که نامه ای به مجلس آلمان بفرستند و از آنان نیز بخواهند که در قبال پناهندگان افغان نظری متفاوت با سایر مهاجران نداشته باشند.

این خواسته در حالی از سوی برخی از نمایندگان مجلس بزرگان ایراد می شود که امروز نیز تعداد زیادی از شهروندان به دلیل بیکاری مقابل وزارت کار و امور اجتماعی تظاهرات کردند.

انارکلی هنریار نیز گفت که عده ای به دلیل بیکاری و توانایی مهاجرت از کشور رفتند و آنانی که نتوانند به صف مخالفان یا جمعیت معتادان می پیوندند.

اما برخی دیگر از نمایندگان مجلس سنا از نهادهای امنیتی خواست که در مقابل قاچاق بران انسان بایستاد و مانع کار آنان شوند.

فیصل سمیع از نمایندگان مجلس سنا در جلسه امروز گفت که طی این مدت نیروهای امنیتی هیچ واکنش تندی علیه قاچاق بران نداشته است.

او افزود، قاچاقبران همه روز به مردم وعده های رنگی و انچنانی می دهد و جوانان کشور را ترغیب به مهاجرت و پناهندگی می کنند و باید جلوی این افراد گرفته شود.

کمیسیاری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گزارش داده است که در ۸ ماه گذشته سال جاری میلادی حدود ۱۲۰ هزار افغان به کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی داده است.

کشورهای اروپایی نیز از درخواست پناهندگی افغانان تا حدودی سر باز زده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *