• انتشار: 15 ژانویه 2017
  • ساعت: 19:48
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17541
پرینت

پرچم افغانستان در کشور و جهان، امروز و فردا به حالت نیمه برافراشته است

ارگ ریاست جمهوری کشور اعلام کرده است که به منظور همدردی با خانواده های شهدای حوادث تروریستی اخیر، پرچم افغانستان در سراسر کشور و نمایندگی های سیاسی افغانستان در سراسر جهان امروز و فردا به حالت نیمه برافراشته در می آید.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری نوشته است که دولت افغانستان به منظور همدردی و غم شریکی با خانواده های شهدای اخیر در ولایات کابل، کندهار و هلمند و به منظور اعزاز دیپلمات های کشور امارات متحده عربی، هیاتی را به ریاست صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه کشور تعیین کرده است تا اقدامات زیر صورت گیرد:

روزهای یکشنبه و دوشنبه به تاریخ ۲۶ و ۲۷ جدی ۱۳۹۵، روزهای عزای ملی اعلام می شود، و پرچم افغانستان در سراسر کشور و نمایندگی های سیاسی افغانستان در سراسر جهان به حالت نیمه برافراشته در می آید.

مراسم خاص اتحاف دعا به روح شهدای حوادث تروریستی در سطح کشور به شمول دیپلمات های امارات متحده عربی به مدت یک روز در مسجد ارگ ریاست جمهوری و مساجد سراسر کشور و نمایندگی های سیاسی افغانستان در سراسر جهان برگزار می گردد.

به پاس احترام برای دیپلمات های کشور امارات متحده عربی، منار یادبودی از این دیپلمات ها در شهر کندهار اعمار و لوح یادبودی از آنان در مقر وزارت امور خارجه افغانستان نصب می گردد.

یک هیات بلند پایه دولتی به کشور امارات متحده عربی سفر کرده و در مراسم تعزیت دیپلمات های کشته شده، اشتراک می کند.

و مسئولی تطبیق این حکم رئیس جمهوری به عهده دفتر شورای امنیت ملی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *