• انتشار: ۲۱ دلو ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۳:۲۶
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 7149
پرینت
احمدضیا مسعود:

“پروسه صلح با طالبان بازی سازمان اطلاعات پاکستان است”

احمد ضیاء مسعود نماینده فوق العاده رئیس جمهوری در امور اصلاحات و حکومت داری خوب می گوید که پروسه صلح فعلی با طالبان بازی سازمان استخباراتی پاکستان (آی اس آی) می باشد.

احمد ضیاء مسعود که امروز چهارشنبه در جمعی از مردم ولایت تخار صحبت می کرد گفت تنها هدف مذاکرات صلح قرار دادن طالبان در بدنه دولت است.

آقای مسعود گفت اگر پاکستان یک گروه از طالبان را به میز مذاکرات بیاورد، در عین حال گروه دیگر را تقویت می کند تا علیه دولت مبارزه کنند.

نماینده رئیس جمهوری در امور اصلاحات افزود “در زمان رئیس جمهوری پیشین، شورای عالی صلح تشکیل شد، که پس از آن بمباران، حملات شبانه و استفاده از سلاح های سنگین علیه طالبان متوقف شد، اما هیچ اتفاق خوشایندی در پروسه صلح روی نداد.”

آقای مسعود همزمان با انتقاد از سیاست دولت در مبارزه با تروریسم، از آینده کشور نیز اظهار نگرانی کرد.

وی گفت با سیاست فعلی دولت افغانستان در خصوص مذاکرات صلح، احتمال ادامه جنگ ها وجود دارد.

احمد ضیاء مسعود با اشاره به گروه همکاری چهارجانبه میان افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا گفت که این نشست های چهارجانبه “هدر دادن زمان است”، تا از این رو دولت سرگرم با این گونه نشست ها شود و شورشیان نیز همزمان حملات خود را افزایش دهند.

نماینده فوق العاده رئیس جمهوری همچنین پیشنهاد تشکیل یک شورای مقاومت به رهبری مجاهدین سابق را داد تا وضعیت امنیتی را در کشور حفظ کند.

احمد ضیاء مسعود گفت که تصمیمی مشابه نیز در شورای امنیت ملی کشور گرفته شده تا فرماندهی جنگ به فرماندهان سابق جهادی کشور داده شود.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *