• انتشار: ۱۶ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۲۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20630
پرینت

پروازهای مستقیم به قطر آغاز می شود

اداره مستقل هوانوردی ملکی اعلام کرده است که با مذاکراتی که با مسئولان کشور قطر انجام شده است، پروازهای مستقیم از ماه اکتوبر سال جاری آغاز خواهد شد.

خبرنامه ای که این اداره به خبرگزاری رها فرستاده، گفته است که براساس این توافقات سقف پروازها میان دو کشور ۱۴ پرواز در هفته تعیین شده است.

هفته گذشته، هیاتی از جانب افغانستان به قطر رفت تا بهبود روند همکاری ها در عرصه هوانوردی ملکی بحث و تبادل نظر داشته باشند.

این سفر که به ریاست محمد قاسم وفایی زاده معین پلان و پالیسی اداره مستقل هوانوردی ملکی صورت گرفت؛ هیات متذکره با مسوولان ارشد اداره هوانوردی قطر از جمله عبدالله بن ناصر ترکی السبیعی رئیس اداره هوانوردی قطر با حضور فیض الله کارکر سفیر افغانستان مقیم دوحه، نایب اول و قنسول سفارت افغانستان پیرامون آجندای شان بحث و تبادل نظر کردند.

محور اصلی این مذاکرات آغاز پرواز مستقیم میان دو کشور، تعدیل ماده های از موافقت نامه خدمات هوایی میان ادارات هوانوردی و همکاری قطر در زمینه ظرفیت سازی در عرصه امنیت هوانوردی ملکی عنوان شده است.

هم چنان دو جانب در این نشست روی چگونگی بهبود همکاری میان دو کشور بحث و مذاکره کرده و کشور قطر ضمن ابراز علاقه مندی وعده سپرد که آماده است تا در بخش هوانوردی ملکی افغانستان را کمک کند.

براساس مذاکرات انجام شده؛ قرار است که جانب افغانستان لیستی از نیازمندی های خود را در بخش هوانوردی ملکی با جانب قطر شریک ساخته  و سپس روی چگونگی فراهم آوری این امکانات در فرصت های بعدی بحث و مذاکره شود.

هم چنان افغانستان به دلیل توانایی های خوب قطر در عرصه امنیت هوانوردی در سطح منطقه از این کشور تقاضا کرد تا در بخش امنیت هوانوردی ملکی افغانستان را کمک کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *