• انتشار: ۲۳ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۱۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 31587
پرینت
انتقاد شدید سرور دانش از کمسیون مستقل انتخابات

پرافتخارترین صحنه‌های مشق دموکراسی به مایه شرمندگی تبدیل شده است

اگر حکومت در پی اصلاحات در کمسیون‌های انتخاباتی نباشد، انتخابات ریاست جمهوری به سرنوشت بدتر از انتخابات پارلمانی مواجه خواهد شد.

به گزارش رها، معاون دوم ریاست جمهوری امروز(یکشنبه) در “کنگره ملی مساعدت‌های حقوقی” در کابل تأکید کرد که اگر حکومت در پی اصلاحات در کمسیون‌های انتخاباتی نباشد، انتخابات ریاست جمهوری به سرنوشت بدتر از انتخابات پارلمانی مواجه خواهد شد.

آقای دانش با بیان اینکه “متأسفانه برخی نهادهای دولتی نه تنها وظیفه قانونی خود را انجام نمی‌دهند یا درست انجام نمی دهند؛ بلکه در حق مردم جفا هم روا می دارند”، گفت: از نمونه های روشن آن، جفای آشکاریست که در این روزها از سوی کمسیون های انتخاباتی در مورد انتخابات پارلمانی در حق مردم صورت گرفته است.

آقای دانش با انتقاد از تأخیر در اعلام نتایج انتخابات پارلمانی افزود: سه ماه از برگزاری انتخابات سپری شده است؛ نه تنها از نتایج آن خبری نیست، بلکه در سایه اتهامات تقلب، تخطی و فساد اعتبار و حیثت دولت و مردم افغانستان نیز زیر سوال رفته است.

معاون دوم رئیس جمهور تأکید کرد که ناکارآمدی کمسیون‌های انتخابات باعث شده که “پرافتخارترین صحنه های مشق دموکراسی و مشارکت مدنی مردم به ابزار تنها و توهین های دوست و دشمن و یک نوع سرافگندگی برای مردم افغانستان تبدیل شود.”

او هشدار داد که کمسیون های انتخاباتی باید بدانند که کاسه صبر مردم افغانستان لبریز شده است، بیشتر از این نمی توانند ضعف ها و ناکارآمدی ها  را بپذیرند.

بااین همه معاون ریاست جمهوری از حکومت وحدت ملی خواست تا اصلاحات همه جانبه را روی دست گیرد و از اتلاف حقوق مردم افغانستان جلوگیری بکنند؛ در غیر این صورت، انتخابات ریاست جمهوری به سرنوشت بدتر از انتخابات پارلمانی مواجه خواهد شد.

آقای دانش در حالی این انتقادات را از کمسیونهای انتخاباتی و حکومت مطرح می کند که خودش عضو ارشد حکومت و معاون رئیس جمهوری است!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *