• انتشار: 3 دسامبر 2015
  • ساعت: 00:25
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 4810
پرینت

پاکستان ۴ تن را در ارتباط با حمله به مکتب پشاور اعدام کرد

دولت پاکستان امروز چهارشنبه ۴ شورشی که متهم به دست داشتن در حمله به مکتب شهر پشاور بودند را اعدام کرد.

سال گذشته، هفت شورشی مسلح که وابسته به گروه تحریک طالبانی پاکستان بودند وارد یک مکتب در شهر پشاور شدند و آتش خود را به سوی دانش آموزان مکتب گشودند که در نتیجه آن ۱۴۱ تن کشته شدند. نیروهای امنیتی پاکستان پس از درگیری این هفت شورشی را کشتندند و ۹۶۰ دانش آموز دیگر را نجات دادند.

این مرگبارترین حمله تروریستی تاکنون در خاک پاکستان بوده است.

امروز چهارشنبه، دولت پاکستان در پیوند به همین رویداد چهار شورشی را که وابسته به گروه “توحید و الجهاد” پاکستان می باشند را در زندان کوهات اعدام کرد.

دولت پاکستان هویت این چهار شورشی را هریک مولوی عبدالسلام، حضرت علی، مجیب الرحمان و سابل معرفی کرده است.

گفتنی است که این کشور در سال ۲۰۰۸ حکم اعدام را ممنوع کرده بود، اما پس از به وقوع پیوستن برخی حملات به این کشور، این قانون را لغو کرد و از آن زمان تاکنون ۳۰۰ تن را در پیوند به رویدادهای مختلف اعدام کرده است.

گفته می شود که این چهارشورشی پیش تر از دولت پاکستان تقاضای عفو کرده بودند، اما دولت پاکستان درخواست آنها را رد کرده بود.

جنرال راحیل شریف رئیس ارتش پاکستان دستور این اعدام را چندین روز پیش در دادگاهی نظامی ویژهای که برای بررسی های پرونده های تروریستی دایر گردیده بود صادر کرد.

لازم به ذکر است که آخرین باری که پاکستان این چنین حمله تروریستی را در خاک خود تجربه کرده بود به سال ۲۰۰۷ برمی گردد و آن زمانی بود که سوء قصدی به جان نخست وزیر وقت پاکستان بی نظیر بوتو صورت گرفت.

دو بمب در نزدیکی موتر/خودوری خانم بی نظیر بوتو منفجر شد که ۱۸۰ تن را کشت و بیش از ۵۰۰ نفر را زخمی کرد.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *