• انتشار: 9 فوریه 2017
  • ساعت: 13:45
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18592
پرینت

پاکستان ۳ هزار بورسیه تحصیلی به افغانستان اعطا کرد

دولت پاکستان به تازگی برنامه ای برای ارتقای ظرفیت دانشگاه های افغانستان راه اندازی کرده و در همین راستا ۳ هزار بورسیه تحصیلی به محصلان افغانستان در پاکستان اعطا کرد.

براساس این برنامه، گفته می شود که ۳ هزار بورسیه تحصیلی دیگر تا مقطع دکترا به محصلان افغانستان به زودی اعطا خواهد شد.

ممنون حسین رئیس جمهوری پاکستان اسناد اعطای این بورسیه های تحصیلی را که توسط کمیسیون تحصیلات عالی این کشور اجرا می شود، طی مراسمی در اسلام آباد ارائه کرد.

وی گفت هدف از اجرای این برنامه این است که محصلان افغانستانی در پاکستان نیز مانند محصلان پاکستانی از فرصت های تحصیلی برابری برخوردار باشند.

آقای حسین اظهار امیدواری کرد که محصلان افغانستان که از این بورسیه ها مستفید می شود در راستای بهبود روابط دو کشور نقش ارزنده ای ایفا نمایند.

او همچنین تاکید کرد که دو ملت افغانستان و پاکستان باید مراقب عناصر بدخواه با نیاتی شوم باشند که در صدد گسترش تنش و کج فهمی ها میان دو کشور هستند.

لازم به ذکر است که در این مراسم فریده مومند وزیر تحصیلات عالی کشور و حضرت عمر زاخیلوال سفیر کشورمان در اسلام آباد به همراه شماری از استادان دانشگاه کشور حضور داشتند و سخنرانی کردند.

داکتر مختار احمد رئیس کمیسیون تحصیلات عالی پاکستان گفت که این بورسیه های تحصیلی به ۳ هزار محصل افغانستان در رشته های متفاوتی به شمول زیست شناسی، زراعت، مدیریت تجاری، تکنالوژی معلوماتی، کیمیا و اقتصاد اعطا شده است.

لازم به ذکر است که در این مراسم، یک یادداشت تفاهم میان رئیس کمیسیون تحصیلات عالی پاکستان خانم فریده مومند وزیر تحصیلات عالی کشورمان با هدف ایجاد ساختاری قانونی برای همکاری بخش تحصیلات عالی دو کشور به امضا رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *