• انتشار: ۲۴ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۱۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17468
پرینت

پاکستان گفته های آمریکا را در خصوص پناهگاه های امن تروریستان رد کرد

پاکستان گفته های وزارت خارجه آمریکا مبنی بر وجود پناهگاه های امن تروریستان در مناطق قبایلی نشین این کشور را رد کرد.

مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ساعاتی پس از حملات مرگبار تروریستی در کابل و کندهار، در یک کنفرانس خبری از گفته های مقامات کشورمان حمایت کرد و گفت که تروریستان در مناطق قبایلی نشین پاکستان پناهگاه های امن دارند.

نفیس زکریا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اما امروز جمعه این گفته های آقای تونر را رد کرد و گفت جای تاسف است که تلاش های پاکستان در راستای صلح افغانستان نادیده گرفته می شود.

وزارت خارجه پاکستان طی بیانیه ای به نقل از آقای زکریا نوشت: “پاکستان اجازه نمی دهد از خاکش علیه هیچ کشوری استفاده شود. اشتراک پاکستان در تلاش های جامعه جهانی در راستای مبارزه علیه تروریسم و فداکاری هایی که کرده ایم، توسط دنیا به شمول آمریکا در سطوح مختلف رهبری، اتحادیه اروپا و دیگران اذعان شده است.”

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان افزوده است که بخاطر بی ثباتی، افغانستان مملو از سازمان های تروریستی است و برخی عناصر خارجی نیز از موقعیت استفاده کرده و از خاک افغانستان علیه منطقه و بخصوص پاکستان استفاده می کند.

او همچنین تصریح کرد “پاکستان همچنان به تلاش های صلح در افغانستان متعهد است، زیرا صلح در افغانستان نه تنها به نفع منطقه است، بلکه اهمیت خاصی برای پاکستان دارد.”

این گفته ها در حالی مطرح می شود که امروز جمعه (۲۴ جدی) شماری از شهروندان کشور مقابل سفارت پاکستان واقع در منطقه کارته پروان کابل گردهم آمدند و علیه این کشور شعار سر دادند.

معترضان سفارت پاکستان را لانه جاسوسی عنوان کردند و از جامعه جهانی خواستند علیه گروه های مشخصی در پاکستان تحریم وضع نمایند.

ارتش و سازمان استخبارات پاکستان همواره متهم به حمایت از طالبان و شبکه حقانی بوده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *