• انتشار: 14 جولای 2015
  • ساعت: 15:51
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 1007
پرینت

پاکستان وضعیت “جنگ اعلام نشده” با افغانستان را رد می کند

جنرال عاصم سلیم، رئیس ارتباطات عمومی ارتش پاکستان در گفتگو با خبرگزای تریبیون نیوز این کشور، وضعیت جنگ اعلام نشده میان افغانستان و پاکستان را رد می کند.

جنرال عاصم می گوید برخلاف باور مقامات افغانستان، پاکستان در تلاش است تا در پروسه صلح این کشور کمک کند.

وی همچنین در واکنش به گزارش های منتشر شده مبنی بر اقدام پاکستان بر کشتن و یا بازداشت آن دسته از طالبانی که مایل هستند به پروسه صلح افغانستان بپیوندند، گفت: ” چنین چیزی حقیقت ندارد. کسانی که به پخش این شایعات می پردازند از پیشرفت های اخیر در روابط میان دو کشور مطلع نیستند. پاکستان، دولت افغانستان را در پروسه صلح کمک می کند.”

جنرال عاصم در پاسخ به سوال دیگری که گفته شد چرا علیرغم تمامی تلاش های انجام شده، روابط میان دو کشور همچنان تیره است، گفت که درگیری میان دو کشور سابقه طولانی دارد و بهبود کامل این رابطه نیازمند به زمان است.

وی افزود: “همه چیز در حال پیشرفت است، اما ممکن است زمان بیشتری نیاز باشد تا تمامی این درگیری ها و سوتفاهم ها برطرف شود. ما نباید هدف بزرگتری را که داریم فراموش کنیم. هدف بزرگترمان صلح و ثبات در افغانستان و در پی آن صلح و ثبات پاکستان می باشد. ”

پیش تر رئیس جمهور غنی ایراد کرده بود که پاکستان با افغانستان و طالبانی که قصد دارند به پروسه صلح دولت افغانستان بپیوندند در وضعیت جنگ اعلام نشده قرار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *