• انتشار: 27 فوریه 2019
  • ساعت: 17:42
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32726
پرینت

پاکستان مانع عبور هواپیمای مسافربری افغانستان به مقصد هند شد

پاکستان به هواپیماهای مسافربری افغانستانی که قصد پرواز به هند را داشتنند اجازه نداد از حریم هوایی این کشور استفاده کنند.

 شماری از مسوولان شرکت‌های هوایی افغانستان می‌گویند هنگام پرواز به مقصد هند، پاکستان اجازه عبور از حریم هوایی‌اش در ساحات مرزی این کشور با هند، را به این به شرکت‌ها نداده است.

 شرکت هوایی کام‌ایر از جمله شرکت‌هایی است که پاکستان مانع عبور هواپیمای آن از حریم هوایی‌اش شده است.

مسوولان این شرکت هوایی می‌گویند که به پرواز یکی از هواپیماهای آنان به مقصد هند، اجازه‌ی عبور از حریم هوایی پاکستان داده نشده است. 
نجیب پیمان، مسوول رسانه‌ای شرکت کام‌ایر، گفت امروز چهارشنبه، هشتم حوت، هواپیمای شرکت هوایی کام‌ایر در حالیکه از کابل به مقصد هند پرواز کرده بود در منطقه مرزی پاکستان با هند، توسط پاکستان بازگشت داده شد.

آقای پیمان افزود این هواپیما، دوباره به کابل برگشته است. 
مسوول رسانه‌های شرکت هوایی کام‌ایر افزود پاکستان به دلیل مناسبات تیره‌ اخیرش با هند، مانع عبور هواپیمای این شرکت از حریم هوایی‌اش شده است.

 به گفته‌ی آقای پیمان، کار روی تغییر خطوط مسیر کابل-دهی جریان دارد. 
در همین حال، قاسم وفایی‌زاده، معین پلان و پالیسی اداره مستقل هوانوردی ملکی، با تأیید این خبر گفت که دلیل این کار تنها تنش‌های اخیر میان پاکستان و هند است.

 آقای وفایی‌زاده افزود نه تنها افغانستان، بلکه پروازهای هواپیماهای سایر کشورهایی که در این خطوط در رفت‌وآمد می‌کنند، نیز از سوی پاکستان برگشت خورده است. 


این در حالی است که رسانه‌های پاکستانی، امروز از درگیری‌های مجدد این کشور با هند، در کشمیر خبرداده‌اند.

هم‌چنان رسانه‌های بین‌المللی از قول مسوولان نظامی پاکستان گزارش داده‌اند نیروهای پاکستانی دو جت جنگی هندی که حریم پاکستان را نقض کرده بود، را ساقط کرده و دو خلبان هندی را بازداشت کرده‌اند.

 مقامات هندی، هنوز خبر ساقط شدن جت‌ها و بازداشت خلبان‌های‌شان را تأیید نکرده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *