• انتشار: ۹ جوزا ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۱۲
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 9859
پرینت
مشرانو جرگه:

پاکستان باید شامل لیست کشورهای دهشت افکن شود

جمعی از اعضای مشرانوجرگه، ضمن اینکه خواستار وضع تعزیرات بر پاکستان شدند، از سازمان ملل متحد نیز خواستند تا این کشور را شامل لیست کشورهای دهشت افگن کند.

 

این نمایندگان می گویند که کشته شدن رهبران تروریستان و برگزاری مراسم های فاتحه خوانی در پاکستان نمایانگر حمایت این کشور از دهشت افکنی است.

مولوی محی الدین منصف عضو مشرانوجرگه در جلسه امروز یکشنبه گفت که پاکستان عامل اصلی اکثر بدبختی های کشور است و پرسش اینجاست که چرا سازمان ملل بر این کشور تعزیراتی را وضع نمی کند.

آقای منصف افزود که عملکردها و پشتیبانی پاکستان از تروریسم مشخص شده و باید این کشور در لیست کشورهای دهشت افکن افزوده شود.

گفتنی است که روز گذشته عبدالرب الرسول سیاف رهبر شورای حراست و ثبات، در نشستی در کابل، از پاکستان خواست تا از مداخله در امور افغانستان دست بکشد .

وی افزود: “بر پاکستان صدا می­کنم که حالا دنیا شما را بهتر شناخته است، اگر از این اعمال تان دست نکشید، روزی فرا خواهد رسید که حکومت پاکستان در صدر لیست کشورهای دهشت افگن دنیا قرار خواهد گرفت.”

محمد حسن هوتک عضو دیگر مشرانوجرگه، ضمن حمایت از سخنان سیاف گفت: “پاکستان باعث همه بدبختی ها و ویرانی ها در کشور است و باید این کشور، شامل لیست کشورهای دهشت افگن قرار بگیرد.”

گلالی اکبری عضو دیگر این جرگه نیز نظر مشابه داشت و از هیِئت اداری جرگه خواست تا از رهبران حکومت بخواهد که  در همکاری با دوستان استراتیژیک افغانستان، پاکستان شامل لیست سیاه سازمان ملل متحد شود.

شماری از اعضای دیگر این جرگه، ضمن اینکه خواستار تامین صلح سراسری در کشور بودند، در مورد شامل شدن پاکستان در لیست سیاه سازمان ملل متحد، نظر مشابه داشتند .

فرهاد سخی نایب اول مشرانوجرگه که ریاست نشست امروز این جرگه را برعهده داشت، با اشاره به اظهارات استاد سیاف گفت: “از فیصله های استاد سیاف حمایت می­کنم، باید بالای پاکستان تعزیرات وضع شود.”

وی در ادامه افزود: “پاکستان در صدرلیست سیاه سازمان ملل متحد به عنوان کشور و حکومت دهشت افگن  قرار بگیرد، تا به تمام کشورها الگو باشد و دیگر به دهشت افگنی در مقابل همسایه خود نپردازد.”

وى صلح را خواست همه بخصوص افغان ها خواند و از جامعه جهانى خواست تا به همکاری خود با حکومت و ملت افغانستان، صادق و پایدار باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *