• انتشار: ۴ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۴۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21953
پرینت
تظاهرات علیه پاکستان در لندن:

پاکستان سیاست حمایت از تروریسم خود را متوقف کند

جمعی از فعالان مدنی افغانستان در شهر لندن انگلیس با برپایی تظاهراتی علیه پاکستان خواستار آن شدند که این کشور سیاست حمایت از تروریسم خود را متوقف کرده و در امور داخلی افغانستان دخالت نکند.

در این تظاهرات که در مرکز شهر لندن برگزار شد، بسیاری از تظاهرات کنندگان فریاد می زدند که اسلام آباد نباید در امور داخلی افغانستان دخالت کند.

حمید ساحل یک فعال اجتماعی و سیاسی که در این تظاهرات حضور داشت، گفت: “کشورهای همسایه افغانستان در تلاش اند تا سیاست های داخلی افغانستان را مختل سازند تا به اهداف خود برسند. پیام من به پاکستان این است که افغانستان شاهد چهل سال جنگ بوده است، و بیشتر مواقع گفته می شده است که پاکستان قصد دارد در سیاست های داخلی افغانستان دخالت کند.”

وی افزود “با بی ثبات سازی و تخریب افغانستان هیچ کس منفعت نمی برد. بارها ثابت شده است که بی ثباتی و جنگ به خود اسلام آباد برگشت داشته است.”

یک تن دیگر از تظاهرات کنندگان نیز در همین حال گفت که باید حمایت عملی و جامع از سوی جامعه بین المللی برای تقویت تاسیسات افغانستان صورت بگیرد.

او افزود “به تهدید هر چه زودتر رسیدگی شود، قطعا بهتر است. ما به سیاستی جامع و عملی از سوی جامعه بین المللی نیازمندیم تا به این موضوع رسیدگی کند؛ در غیر این صورت جنگ تا ده ها سال دیگر افغانستان را ترک نمی کند. به عقیده من، اگر افغانستان در صلح باشد، جهان نیز در صلح خواهد بود؛ بنابراین، ما می خواهیم با دنیا همدرد و همکار باشیم.”

لازم به ذکر است که مقامات کشورمان همواره پاکستان را متهم به حمایت مالی از تروریسم کرده و می گویند که پاکستان زمینه ورود آنان را به افغانستان فراهم می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *