• انتشار: 7 اکتبر 2015
  • ساعت: 15:48
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 3268
پرینت

پاکستان دخالت نظامی خود را در حادثه کندوز رد می کند

مقامات نظامی پاکستانی گفته های جنرال مراد علی مراد معاون ستاد ارتش کشور، مبنی بر دخالت برخی جنرالان پاکستانی در حادثه کندوز و فرار آنها توسط لباس های زنانه را رد می کنند.

جنرال مراد علی مراد معاون ستاد ارتش کشور پس از آزاد سازی کندوز به رسانه ها گفته بود که شواهدی وجود دارد که برخی جنرالان پاکستان رهبری حمله به شهر کندوز را بر عهده داشتند.

جنرال مراد گفت “ما این جنرالان پاکستان را که می دانیم در شهر کندوز هم اکنون پنهان شده اند و با لباس های زنانه فرار کردند را شناسایی و دستگیر می کنیم.”

لازم به ذکر است که دولت پاکستان در طول سالهای حکومت طالبان یکی از اصلی ترین متحدان طالبان به شمار می رفت، و هم اکنون نیز از سوی برخی مقامات کشور متهم به حمایت از این شورشیان هستند.

اما در همین حال یک سخنگوی نظامی پاکستان گفت که اتهام دخالت نظامی پاکستان در حادثه کندوز از سوی مقامات افغانستان “فتنه انگیز” می باشد.

وی گفت “اتهامی که از سوی مقامات افغانستان وارد می شود بی پایه و اساس، نا بجا و بسیار فتنه انگیز می باشد.”

گفتنی است که انتظار می رفت تا روابط میان دو کشور پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته کشور بهبود یابد. محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور بارها گفته بود که می خواهد آشتی اسلام آباد و کابل مانند آلمان و فرانسه پس از جنگ جهانی دوم باشد.

اما روابط میان دو کشور از آن زمان تا کنون رو به تیرگی تمایل داشته و بارها مقامات کشور از جمله رئیس جمهوری، اسلام آباد را به حمایت از تروریسم متهم کرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *